Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
با وجود محبوس بودن متهم

«مصادره منزل مسکونی خانواده یک زندانی کرد به نفع دولت»

2014 March 03

خبر / رادیو کوچه

دادگاه انقلاب بندرعباس حکم مصادره وثیقه یک زندانی کرد که یک منزل مسکونی در سنندج است را صادر کرد.

وب‌سایت «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» روز یک‌شنبه یازدهم اسفند ماه گزارش داد، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سنندج به دستور دادگاه انقلاب بندرعباس تا یک هفته دیگر منزل مسکونی یکی از اعضای خانواده زندانی کرد علی مرادی را به مزایده می گذارد.

بر اساس این گزارش، سند ملک مسکونی یکی از اعضای خانواده «علی مرادی» زندانی کرد محبوس در زندان میناب که چند سال پیش برای رفتن به بیمارستان گذاشته بود که بعد از آن توسط حکم دادگاه انقلاب بندرعباس توقیف شد و بنا به درخواست این دادگاه و طی حکمی کتبی برای دادگاه انقلاب سنندج تا هفته دیگر به نفع دولت مصادره و ملک مذکور جهت فروش در مزایده‌های دولتی به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی وزارت امور اقتصادی و دارایی ارجاع داده می شود.

ali-moradi

به گفته یکی از اعضای خانواده این زندانی، آن‌ها مجبورند طی یک هفته آینده، یا منزل مسکونی خود را تخلیه و جهت فروش در مزایده‌های دولتی به ضابطین قوه قضاییه تحویل دهند. و یا نصف قیمت این ملک را به حساب دولت واریز کنند و ملک را صاحب شوند. به گفته این عضو خانواده ، این در حالی است که خود زندانی هم اکنون در زندان به سر می‌برد.

«علی مرادی» در اواخر بهمن‌ماه سال ۱۳۸۲، در روستای کانی‌دینار از توابع شهرستان مریوان در استان کردستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف حکومت به ۳۰ سال حبس و تبعید به زندان میناب محکوم شد. و هم اکنون در این زندان به‌سر می‌برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,