Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
توسط قاضی صلواتی

«مریم شفیع‌پور به هفت سال زندان محکوم شد»

2014 March 03

خبر / رادیو کوچه

«مریم شفیع پور»، فعال دانشجویی، در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به هفت سال زندان محکوم شد.

وب‌سایت «کلمه» نزدیک به «میرحستن موسوی»، روز یک‌شنبه یازدهم اسفند ماه ضمن اعلام این خبر نوشته است، «خانم شفیع‌پور» پیش از این توسط بازجو تهدید شده بود که در نهایت حکم وی بیش از ۵ سال خواهد بود و در نهایت توسط قاضی صلواتی، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به ۷ سال حبس محکوم شد.

 خانم «شفیع پور» به جرم تبلیغ، اجماع و تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران٬ امضا بیانیه‌ها و هم‌کاری با سایت‌هایی که قاضی آن‌ها را غیر مجاز دانسته است محکوم به زندان شده است.

سایت «کلمه» هم‌چنین در مورد آزار واذیت این دانشجوی زندانی به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: «بازجو در بخشی از پرونده مریم نوشته که به طور ناخودآگاه خواسته به صندلی مریم لگد بزند که به کمر و پهلوی او خورده است. خود مریم در ملاقات‌های کابینی پس از آن‌که دوران بازجوییش تمام شده به خانواده‌اش گفته که مورد ضرب و شتم قرار گرفته است ولی خانواده از ترس‌شان که مبادا وضعیتش بدتر شود اطلاع‌رسانی نکردند.»

maryam-shafi-por

«مریم شفیع‌پور»، پنجم مردادماه امسال و پس از حضور در دادسرای شماره دو شهید مقدس در زندان اوین، به دستور بازپرس این شعبه بازداشت شد و بیش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذراند، او از روز هشتم مهرماه به بند زنان این زندان منتقل شد.

این دانشجوی اخراجی رشته‌ی مهندسی کشاورزی دانشگاه بین‌المللی قزوین، اولین دانشجوی بازداشت شده پس از انتخاب شدن حسن روحانی به ریاست جمهوری است.

وی در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به زندان محکوم شده بود.

«مریم شفیع‌پور»، از جمله اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در جریان انتخابات مناقشه‌برانگیز خردادماه سال ۸۸ بود.

بیشتر بخوانید

مخالفت با آزادی موقت مریم شفیع‌پور

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,