Saturday, 18 July 2015
23 January 2021

«بالاترین توسط کاربرانش تحریم شد»

2010 March 01

بخش خبر / رادیو کوچه

از صبح روز یک‌شنبه نهم اسفند ماه با اعتراض تعدادی از کاربران سایت بالاترین، به مدت 48 ساعت بسیاری از کاربران این سایت حضور در بالاترین را تحریم کردند.

تعدادی از کاربران که به نحوه اجرای قوانین توسط مدیران سایت که مشهور به «بالایار» هستند، اعتراض داشتند و برای دو روز حاضر به رای دادن، گذاردن لینک و شرکت فعال در این اجتماع مجازی نخواهند بود.

این اتفاق در پی بسته شدن حساب کاربری تعدادی از کاربران فعال در بالاترین توسط مدیران آن و هم چنین حذف لینک‌های اعتراضی به مدیران سایت به وقوع پیوسته است.

در بخش هایی از این تحریم که توسط گروهی از کاربران معترض علی‌رغم داشتن آرای لازم برای رفتن بر روی صفحه داغ حذف شده است، آورده شده:

«مدت زیادی است که با برخوردهای دو گانه و غیر عادلانه بالایار 4 بالاترین با کاربران رو به رو هستیم. که این نوع برخورد فوق‌العاده تبعیض آمیز اعتراض بسیاری از کاربران را در پی داشته است. این نوع برخوردهای دو‌گانه و ناعادلانه در دو روز گذشته به اوج خود رسیده است.»

لازم به توضیح است، پس از اعلام تحریم 48 ساعته از سوی کاربران این اجتماع بزرگ ایرانی، لینک های وب‌سایت آن با آرای کمی بر روی سایت ماندگار شده‌اند.

در گفت‌و‌گوی رادیو کوچه با چند کاربر فعال در این سایت، آن‌ها اظهار امیدواری می‌کردند که مدیریت این جامعه مجازی نسبت به نظرهای آنان توجه لازم را داشته باشند. یکی از این کاربران با اشاره به این که بالاترین یک جامعه دموکراتیک است، توجه به نظر‌های کاربران را امری مهم می‌دانست.

بالاترین یک اجتماع مجازی برای اشتراک گذاردن لینک مطلب‌ها توسط «مهدی یحیا‌نژاد» راه اندازی شده است. این اجتماع مجازی نقشی گسترده در انعکاس اخبار حوادث پس از انتخابات ایران داشته است

هم‌چنین کاربر دیگری در پاسخ به این سوال که آیا این جامعه که توسط یک فرد راه اندازی شده است نمی‌تواند قوانین جاری و خاص خود را داشته باشد، گفت:

«چندی پیش که بالاترین برای تامین سرورهای خود از کاربرانش تقاضای حمایت می‌کرد مدیر عالی آن اشاره داشت که این یک جامعه دموکرات و متعلق به کاربران است و به همین ترتیب نیز کاربران چند هزار دلار بابت تامین سرور تازه پرداخت کردند، اما اگر امروز قوانین بدون توجه به آنان وضع شود به نظر کار پسندیده‌ای نیست.»

بالاترین یک اجتماع مجازی برای اشتراک گذاردن لینک مطلب‌ها توسط «مهدی یحیا‌نژاد» راه اندازی شده است. این اجتماع مجازی نقشی گسترده در انعکاس اخبار حوادث پس از انتخابات ایران داشته است.

این سایت در ایران فیلتر شده و چندی پیش در بررسی پرونده برخی متهم‌های پس از انتخابات، جرم تعدادی از آن‌ها حضور فعال در بالاترین ذکر شده است.

لینک اعتراض کاربران بالاترین به مدیران آن

اعتراض مدنی کاربران بالاترین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,