Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
اجتماع مقابل دادستانی تهران

«دراویش بازداشت شده پس از آزادی حاضر به ترک کلانتری نیستند»

2014 March 09

خبر / رادیو کوچه

در پی اعلام حضور دراویش گنابادی سراسر ایران برای تجمع در روز هفدهم اسفند ماه، و اعلام حضور خانواده‌های دراویش زندانی و سایر زندانیان سیاسی، در مقابل دادستانی تهران برای پی‌گیری و احقاق حقوق زندانیان سیاسی و عقیدتی این گردهمایی تحت تدابیر امنیتی برگزار شد.

بنابه گزارش‌ها گردهمایی روز شنبه هفدهم اسفند ماه به برخورد پلیس ضدشورش با اجتماع کنندگان منجر شد که پلیس برای متفرق کردن آن‌ها اقدام به شلیک هوایی و استفاده از گاز اشک‌آور و فلفل کرده است.

drawish1

این گردهمایی هم‌چنین به بازداشت پانصد نفر از دراویش اجتماع کننده در مقابل دادستانی تهران منجر شده است.

براساس گزارش‌ها، دراویش بازداشت شده نیز اعلام کرده‌اند به دلیل متناقض بودن گفته‌های فرمانده نیروی انتظامی تهران و قاضی ناظر، وعده‌های ایشان را باور نداشته و تا حصول خواسته‌هاشان محل اجتماع را ترک نخواهند کرد.

گفتنی است دراویش بازداشت شده نیز با اعلام اینکه در اعتصاب غذای حمایتی هستند از خوردن و آشامیدن امتناع کرده و با وجود اعلام آزادیشان توسط ماموران از ترک کلانتری یاد شده خودداری کرده‌اند.

خواسته این دراویش بازگرداندن سه زندانی تبعید شده از زندان رجایی شهر کرج به زندان اوین و انتقال دراویش بیمار به بیمارستان‌های تخصصی است.

drawish2

پیش از این دادستانی تهران دو درویش به نام‌های رضا انتصاری و فرشید یداللهی و یک زندانی ملی مذهبی به نام آقای سعید مدنی را از زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید کرد.

تاکنون در اعتراض به این اقدام دادستانی و حمایت از دراویش زندانی، ۱۰ درویش در داخل زندان‌های اوین تهران، رجایی شهر کرج و زندان نظام شیراز دست به اعتصاب غذا زده و در پی آن ۳۰۰۰ درویش نیز در بیرون از زندان با اعلام اعتصاب غذای خانگی آنان را حمایت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

اعلام حضور دراویش سراسر ایران برای اجتماع مقابل دادستانی تهران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,