Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
در دومین روز گردهمایی دراویش

«بازداشت شماری از دراویش معترض در مقابل دادستانی»

2014 March 10

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه هجدهم اسفند ماه در دومین روز تحصن دراویش گنابادی در مقابل دادستانی تهران، ماموران امنیتی با حمله به معترضان تعدادی از آن‌ها را بازداشت و به زندان منتقل کردند.

وب‌سایت مجذوبان نور، متعلق به دراویش گنابادی، در این رابطه نوشته است، ماموران نهادهای امنیتی به رغم قول مسوولان قضایی برای رسیدگی فوری به خواسته‌های خانواده زندانیان درویش و سیاسی، قریب به ۵۰ نفر از دراویش را که مقابل ورودی بازار تهران اجتماع کرده بودند دستگیر کرده و همچنین زنان درویش را نیز به ضرب باتوم سوار ون های انتظامی کرده و به سمت زندان اوین بردند.

براساس این گزارش مسوولان دادستانی در ساعات پایانی روز شنبه به تجمع کنندگان مقابل دادستانی خبر داده بودند که خواسته‌های ایشان تا ساعت ٩ صبح روز یک‌شنبه هجدهم اسفند ماه عملی خواهد شد اما خلاف وعده داده شده خیابان‌های اطراف دادستانی را با استقرار ماموران امنیتی زن و مرد و هم‌چنین استقرار ماشین‌های آب پاش و تجهیزات ضد شورش در مقابل دادستانی تهران بسته‌اند تا مانع از تجمع دوباره دراویش و خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی شوند.

 drawish1

خواسته‌های تجمع کنندگان عبارت بود از بازگرداندن سه زندانی تبعید شده از زندان رجایی شهر به زندان اوین و هم‌چنین اعزام سه درویش بیمار به مراکز درمانی تخصصی.

در روزهای گذشته بیش از دو هزار نفر از دراویش در ایران اعلام کرده اند که در حمایت از اعتصاب غذای ۹ درویش زندانی، در خانه خود به اعتصاب غذا دست خواهند زد.

دراویش روز گذشته اعلام کرده بودند تا تحقق خواسته هاشان از هیچ گونه حق تجمع که قانون اساسی برای آنان در نظر گرفته است چشم پوشی نخواهند کرد.

دراویش داخل زندان اوین نیز روز گذشته اعلام کرده بودند در صورت خلف وعده مسوولان اعتصاب غذای تر خود را به اعتصاب خشک تبدیل کرده و دراویش بیرون از زندان نیز از این تصمیم آنان اعلام حمایت کرده بودند.

طبق آخرین اخبار منتشر شده از دومین روز گردهمایی دراویش در مقابل دادستانی تهران شمار دراویش بازداشت شده در زندان اوین به ٢۵٠ نفر رسیده است.

همچنین در جریان حملات روز یک‌شنبه نیروهای امنیتی به دراویش معترض، شماری از زنان و مردان درویش دچار جراحت و شکستگی‌های شدید شده‌اند.

مطالب مرتبط

دراویش بازداشت شده پس از آزادی حاضر به ترک کلانتری نیستند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    اﻳﻨﻬﺎ ﻓﺮﻗﻪ ﻫﺎﻱ ﺳﺎﺧﺘﮕﻲ و ﻭاﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺲ و اﺳﺮاﻳﻴﻞ ﻫﺴﺘﻦ ﻛﻪ ﻫﻴﭻ ﺗﻔﺎﻭﺗﻲ ﺑﺎ ﻭﻫﺎﺑﻴﺖ ﻧﺪاﺭﻥ. ﻓﻘﻄ ﺗﻮ اﻳﺮاﻥ ﻣﺠﺎﻟﻲ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻧﺪاﺩﻥ ﺗﺎ ﻭﺣﺸﻴﮕﺮﻳﺸﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺑﺰاﺭﻥ. ﺑﺎﻳﺪ ﻫﻢ ﺗﻮ ﺑﺤﺜﻬﺎ و ﻫﻢ ﺗﻮﻱ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﺎ اﻭﻧﻬﺎ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺑﺸﻪ