Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از تصرف پایگاه‌هایش

«اوکراین نیروهایش را از کریمه خارج می‌کند»

2014 March 20

خبر / رادیو کوچه

پس از امضای سند الحاق کریمه به روسیه از سوی ولادیمیر پوتین و تصرف پایگاه‌های دریایی اوکراین در شبه‌جزیره کریمه از سوی نیروهای طرفدار روسیه در روز چهارشنبه نوزدهم مارس که کشته شدن یک سرباز اوکراینی را به دنبال داشت، کی‌یف اعلام کرد در حال برنامه‌ریزی برای خروج نیروهایش از کریمه است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در این رابطه گزارش داده است، «آندری پاروبی» رییس اداره دفاع و امنیت اوکراین گفته است که این کشور در نظر دارد سربازان اوکراینی و خانواده هایشان را از کریمه خارج کند.

بر اساس این گزارش «آندره پاروبی»، رییس شورای دفاعی و امنیت ملی اوکراین، روز چهارشنبه، نوزدهم مارس، گفته است که کشورش خواستار حمایت سازمان ملل برای غیرنظامی کردن کریمه است و هم‌زمان نیروهای نظامی خود را به سرزمین اصلی منتقل خواهد کرد.

crimea_base_invasion

«سرهی هایدوک»، فرمانده پایگاه نیروی دریایی اوکراین با ورود صدها فرد مسلح طرفدار روسیه و تصرف این مقر در بندر سواستپول واقع در شبه جزیره کریمه به اسارت این نیروها در آمده است.

درپی تصرف دو پایگاه دریایی از جمله مرکز فرماندهی نیروی دریایی اوکراین در کریمه سرهی هایدوک، فرمانده پایگاه نیروی دریایی اوکراین به اسارت نیروهای هوادار روسیه درآمده است.

در این رابطه اوکراین به مقامات طرفدار روسیه در کریمه سه ساعت مهلت داده تا فرمانده پایگاه نیروی دریایی تصرف شده را آزاد کنند، در غیر این صورت با واکنش شدیدی مواجه خواهند شد.

آمریکا نیز اقدام روسیه در تصرف پایگاه‌های اوکراین را محکوم کرده و گفته است که این اقدام وضعیت خطرناکی را بوجود آورده است.

رییس شورای دفاعی و امنیت ملی اوکراین هم‌چنین از برقراری صدور ویزا برای شهروندان روسیه، که از زمان استقلال اوکراین در سال ۱۹۹۱ از اتحاد جماهیر شوروی شهروندان دو کشور بدون نیاز به ویزا به کشورهای هم مسافرت می‌کردند خبر داده است.

مطالب مرتبط

تصرف پایگاه دریایی اوکراین در کریمه توسط نیروهای طرفدار روسیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,