Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از دو سال توقیف

«کشتی دیانته از توقیف هند آزاد و راهی ایران شد»

2014 March 28

خبر / رادیو کوچه

کشتی دیانته سرانجام پس از مدت‌ها توقیف در آب‌های هند، صبح روز پنج‌شنبه آب‌های سرزمینی این کشور را به سوی ایران ترک کرد.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران روز جمعه هشتم فروردین ماه گزارش داد، این کشتی بیش از دو سال قبل به دلیل شکایت یک بانک سنگاپوری نزد دادگاه محلی بمبئی و به اتهام پرداخت نکردن بخش از بدهی‌های خود به بانک مزبور توقیف شده بود.

به گزارش این خبرگزاری عدم اطلاع‌رسانی به موقع دستگاه‌های ذیربط داخلی به وزارت امور خارجه و سفارت ایران در دهلی نو به همراه پیچیدگی‌های نظام قضایی هند و مشکلات ناشی از تحریم در زمینه انتقال مطالبات طرف سنگاپوری از جمله مهم‌ترین عوامل توقیف طولانی مدت این کشتی در هند بوده است.

kashti

بنابه همین گزارش مذاکرات انجام شده در جریان سفر ماه گذشته «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران به دهلی نو و دیدار با مقام‌های ارشد هندی از جمله حامد انصاری معاون رییس جمهوری ایران و «مانموهان سینگ» نخست وزیر هند، وزارت خارجه این کشور وعده داد در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل مساعدت کند و اقدام لازم به عمل آورد.

کشتی «دیانته» عصر روز چهارشنبه، لنگرگاه خود در حوالی بندر موندرا در شمال شرقی هند را ترک کرد و صبح روز پنج‌شنبه نیز با خروج از آب‌های سرزمینی این کشور و ورود به آب های بین‌المللی سفر به سوی ایران را آغاز کرده است.

کشتی دیانته ساخت سنگاپور است و دادگاه این کشور اعلام کرده بود این کشتی بدهی به شرکت سازنده‌اش دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,