Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
پس از مرگ مهاجمان مسلح

«پایان درگیری پنج ساعته در نزدیکی مقر کمسیون انتخابات افغانستان»

2014 March 30

خبر / رادیو کوچه

شبه نظامیان وابسته به طالبان روز شنبه بیست و نهم مارس به مقر اصلی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در کابل حمله کردند.

این حمله که به گفته پلیس پس از ورود مهاجمان به ساختمانی در نزدیکی مقر کمیسیون مستقل انتخابات و با سلاح‌های سنگین آغاز شد پنج ساعت به طول انجامید و با کشته شدن همه مهاجمان پایان گرفت.

«حشمت‌اله استانکزی»، سخن‌گوی فرماندهی پلیس کابل به شبکه خبری «بی‌بی‌سی» گفته است که پنج مهاجم ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر روز شنبه وارد یک ساختمان در نزدیکی دفتر کمیسیون مستقل انتخابات شدند و تا ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر با نیروهای امنیتی افغانستان به زدوخورد پرداختند.

به گفته آقای «استانگزی» در این حمله تنها دو پلیس افغانستان به صورت سطحی زخمی شدند و به کارمندان کمیسیون انتخابات آسیب نرسیده‌ است.

3

سخن‌گوی فرماندهی پلیس کابل هم‌چنین گفته است: اجساد چهار تن از مهاجمان در محل دیده می‌شود و احتمالن جسد مهاجم پنجمی در اثر حمله انتحاری خودش از بین رفته‌ است.

به گزارش شبکه خبری «یورونیوز» در این رابطه، صاحب ساختمانی که مهاجمان در آن مستقر شده بودند گفته است: «چهار بمب‌گذار انتحاری به خانه من وارد شدند. من سه نگهبان داشتم که دو تن از آن بیرون و یک تن داخل خانه بود. اما نمی‌دانم چطور آن ها توانستند وارد شوند. مهاجمان برقع پوشیده بودند.»

طالبان مسوولیت این حمله را برعهده گرفته و ادعا کرده است که طی آن ده ها نفر کشته شده‌اند. در مقابل، مقام های افغان با رد این ادعا تصریح کرده‌اند که تمام پنج مهاجم طالبان کشته شده‌اند.

طالبان اخیرن و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان که قرار است شنبه آینده برگزار شود حملات خود را شدت بخشیده است.

بیشتر بخوانید

حمله انتحاری در ولایت قندوز در شمال افغانستان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,