Saturday, 18 July 2015
25 February 2020
در مراسم سال‌گرد درگذشت سیدجوادی

«ابراهیم یزدی، حاج سیدجوادی را از ایات الهی دانست»

2014 April 02

گزارش / رادیو کوچه

آیین گرامی داشت اولین سال‌گرد درگذشت احمد صدرحاج سیدجوادی روز یازدهم فروردین ۱۳۹۳ با حضور فعالان سیاسی در منزل وی برگزار شد.

در این مراسم که به یاد این عضو  هیات بنیان‌گذاران نهضت آزادی و از فعالین جنبش ملی شدن نفت برگزار شد، جمعی از یاران و علاقمندان ایشان به همراه خانواده وی حضور داشتند و با ذکر خاطراتی یاد او را گرامی داشتند.

dr.yazdi

به گزارش وب‌سایت میزان خبر، ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران در سخنانی در این مراسم با تفسیر آیه اهدنا الصراط المستقیم- صراط الذین انعمت علیهم گفت آقای دکتر صدر یکی از مصادیق انعمت علیهم بودند. ایشان در دوران حکومت پهلوی در مسند قضاوت و وکالت هرگز قدمی از راه راست منحرف نشدند و حق را فدای مصلحت نکردند.

maisami

دبیر کل نهضت آزادی ایران گفت: آقای صدر حاج سید جوادی در طول دوران عمر پر برکت خود یکی از آیات الهی برای مومنان بودند که خداوند وعده داده زمین هرگز از آیات خالی نمی‌شود. حضور افرادی هم‌چون دکتر صدر همواره به ما یادآوری می‌کند که راه درست کدام است و افرادی هستند که علی‌رغم فشار‌ها و سخت‌گیری‌ها و فحاشی‌ها دست از راه صداقت و راستی بر نمی‌دارند.

در این مراسم همچنین آقایان دکتر ملکی، دکتر هرمیداس باوند، ادیب برومند، لطف‌اله میثمی و خشایار دیهیمی به ذکر خاطراتی از آن مرحوم پرداختند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. حمید
    1

    ز پس عهد کیومرث کیان تا دور شاه – کارداران فلک آئین منکر ساختند. (خاقانی )

    با درود
    به روباه گفتن شاهدت کیه گفت دمبم