Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
بر اساس اطلاعیه جیش العدل

«مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط جیش العدل آزاد شدند»

2014 April 04

خبر / رادیو کوچه

بامداد روز جمعه پانزدهم فروردین ماه بخش عربی وب‌سایت «العربیه» طی یک خبر به نقل از «جیش العدل» اعلام کرد. این گروه مرزبانانی که روز شنبه نوزدهم بهمن ماه سال گذشته، توسط این گروه ربوده شده بودند، را آزاد کرده است.

این گروه روز شنبه نوزدهم بهمن ماه سال گذشته مسولیت ربودن چهار سرباز و یک درجه‌دار مرزبان ایرانی در منطقه جکیگور سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفت و در ازای آزادی آن‌ها خواستار آزادی پنجاه عضو زندانی این گروه، دویست نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و هم‌چنین پنجاه نفر از زنان سنی را که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند، شده بود.

جیش العدل یک‌شنبه شب سوم فروردین، از طریق توییتر و وبلاگ خود اعلام کرده بود که یکی از مرزبانان به نام «جمشید دانایی فر» را در راستای اعلام قبلی سازمان مبنی بر قصاص خون «علی نارویی» که توسط جمهوری اسلامی در زندان اعدام شده بود، به دار آویخته است.

بنابه گزارش روز، تارنمای العربیه بامداد روز جمعه پانزدهم فروردین ماه، این سازمان اطلاعیه‌ای صادر کرده و در آن از پایان مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران و آزادی چهار نفر از مرزبانان با پادرمیانی علمای اهل سنت ایران خبر داده است.

jaishaladl

اطلاعیه‌ای که العربیه مدعی است از سوی جیش العدل صادر شده چنین است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

پایان مذاکرات و آزادی نظامیان رژیم با پادرمیانی علمای اهل سنت ایران

سازمان جیش العدل به اطلاع عموم مردم ایران می‌رساند که مذاکرات بین مسوولین سازمان و وفد اعزامی علمای اهل سنت با تصمیم آزادی نظامیان رژیم به پایان رسید.

علمای اهل سنت که دارای مکانت بزرگی در جامعه اهل سنت ایران هستند از ابتدای ماجرای اسارت نظامیان رژیم میانجی‌گری کرده و سعی کردند این ماجرا به خیر و خوبی حل گردد که نهایتن شورای مرکزی و رهبری سازمان جیش العدل رای به آزادی نظامیان داده و آن‌ها را تحویل وفد اعزامی دادند.

این تصمیم خالصتن در پاسخ به مطالبه علمای اهل سنت و در راستای نشان دادن حسن‌نیت و انسان‌دوستی اتخاذ گردید تا نظام حاکم هم در راستای آزادی زندانیان اهل سنت گام بردارد و در غیر این صورت بر مشکلات و مسایل منطقه افزوده خواهد شد و این آخرین اقدام در نوعش نخواهد بود.

سازمان جیش العدل»

«مسیح علی‌نژاد» خبرنگار ایرانی مقیم لندن، گفت‌وگویی با آقای بخشایش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی انجام داده و آن را در فیس‌بوک خود منتشر کرده که آقای بخشایش در این رابطه گفته است: مقامات ایرانی نمی‌خواستند گروه جیش العدل را به رسمیت بشناسند اما از علمای اهل سنت خواستند تا با این گروه وارد مذاکره شود و حالا طی تبادل اسرا و زندانیان این گروگان‌ها آزاد شده‌اند.

بیشتر بخوانید

جیش‌العدل گروگان دوم را اعدام نمی‌کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. به ناز
    1

    اگر این خبر از العربیه می باشد چرا در سایت خودشان چنین خبری وجود ندارد؟!