Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
بنابر اعلام وزیر کشور ایران

«مرزبانان ربوده شده توسط جیش‌العدل وارد ایران شدند»

2014 April 06

«مرزبانان ربوده شده توسط جیش‌العدل وارد ایران شدند»

خبر / رادیو کوچه

رامین حضرتی، سجاد زاهانی، محمد نظامی و جمشید تیموری مرزبان ایرانی که شامگاه هفدهم بهمن ماه سال گذشته توسط گروه جیش العدل در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربوده شده بودند صبح روز یک‌شنبه هفدهم فروردین ماه وارد ایران شدند.

جمشید دانایی فر تنها درجه‌دار از این پنج مرزبان ربوده شده بنابه اعلام گروه جیش العدل روز یک‌شنبه سوم فروردین ماه به خونخواهی «علی نارویی» که توسط جمهوری اسلامی در زندان اعدام شده بود توسط این گروه به دار آویخته شد.

1

بنابه اعلام خبرگزاری‌های داخل ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با صدور پیامی آزادی مرزبانان ربوده شده توسط جیش العدل را تلاش هماهنگ مجموعه دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، دیپلماسی و به ویژه مرزبانی جمهوری اسلامی و استانداری سیستان و بلوچستان ذکر کرده است.

این در حالی است که در اطلاعیه جیش العدل در رابطه با آزادی مرزبانان ایرانی آمده بود، این تصمیم خالصتن در پاسخ به مطالبه علمای اهل سنت و در راستای نشان دادن حسن‌نیت و انسان‌دوستی اتخاذ گردید تا نظام حاکم هم در راستای آزادی زندانیان اهل سنت گام بردارد و در غیر این صورت بر مشکلات و مسایل منطقه افزوده خواهد شد و این آخرین اقدام در نوعش نخواهد بود.

خبرگزاری ایسنا در این زمینه گزارش داده است، بر اساس اعلام شیخ مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان پیکر جمشید دانایی‌فر به همراه این چهار سرباز نیست و طی اقدامات بعدی وارد خاک کشورمان خواهد شد.

مطالب مرتبط

تحویل چهار مرزبان ایرانی به همراه جنازه دانایی‌فر به رابط ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,