Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
اندیشه‌های پوسیده

«بی‌فرهنگی دیگر در اصفهان»

2014 April 11

فرید صلواتی / مقاله وارده / رادیو کوچه

تعدادی از بسیجیان اصفهان روز گذشته با حضور در کنار پل خواجوی اصفهان و تجمع مقابل این پل، خواستار عدم دفن ریچارد فرای در اصفهان شدند. و متاسفانه آن‌چه که در تصویر می‌بینید روی دیوار مقبره ایران‌شناس معروف پوپ و همسرشان را با نوشتن شعار آسیب زدند.

البته دقیقن مشخص است که کار چه افرادی است و سال‌هاست که مردم فهیم ما با اندیشه‌های پوسیده این افراد آشنا هستند. آقای احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز روز گذشته در تذکری در صحن علنی مجلس، نسبت به دفن ریچارد فرای در اصفهان اعتراض کرده و گفت: بنده شب گذشته حضوری با آقای روحانی صحبت کردم. از آقای رییس جمهور و وزیر کشور درخواست می‌کنم که هرچه سریع‌تر جلوی ورود جنازه پلید ریچار فرای جاسوس سازمان سیای امریکا برای دفن در اصفهان در کنار قبر استاد سارقش آرتور پوپ در جوار رودخانه زاینده رود گرفته شود و به نمایندگان اعلام می‌کنم که زاینده رود به رودخانه مرده رود تبدیل شده است.

1

جناب آقای سالک کاشانی اگر هم می‌بینید در این دوران نیمه نامی از ایران و ایرانی باقی مانده است به خاطر فعالیت‌های امثال پوپ و فرای هستد.

من می‌خواهم از شما سوال کنم که شما در این ۳۵ سال چه خدمتی به این ملت کردید؟ شما که آن‌قدر نگران این کشور هستید پس چگونه است که جلوی خائنین ایرانی چون خاوری‌ها و زنجانی‌ها و امثال این‌ها را نمی‌گیرید و اعتراضی نمی‌کنید.

جناب سالک مشاورینتان متاسفانه از افرادی تشکیل شده‌اند که تنها کارشان این است که امثال شما را تحریک کنند تا شما هم اعتراض کنید و افرادی را تحریک کنید تا بروند و به یک مقبره که در دین اسلام که خودتان مبلغش هستید و آن‌قدر تاکید شده است که از گناهان بزرگ است بی‌احترامی کنند. آقای سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان اگر هم امثال پوپ و امثال فرای جاسوس باشند ولی امثال بعضی‌ها خائن به کشورشان نیستند. اقلن امثال فرای و پوپ نام ایران را زنده نگهداشتند؛ آیا امثال شما هم همین‌گونه نام ایرانمان را سربلند نگه داشتید؟ خدا داند و بس.

1458590_10203652955473477_2560464650890147981_n

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. afshin jam, afshin
    1

    باعث تأسف فراوان است که یک محقق جهانی‌، ایران شناس نامدار که عمر خود را برای شناخت و گسترش فرهنگ ایران گذرانده آنچه را که در وصیتش نگاشته ، کشوری که عاشقش بود مکانی برای دفنش اقتصاص نمیدهدوا همچون یک تروریست با جسدش رفتار میکنند. پروفسور ریچارد فرای می‌توانست در بوستون همان مکانی که از دنیا رفته دفن شود ولی‌ او میخواست در ایران در کنار زاینده رود مکانی که بسیار زیاد علاقه داشت آرامگاه ابدی داشته باشد. مطمئن هستم چنانچه یک تروریست که با اهداف جمهوری اسلامی همکاری کرده بخواهد در ایران دفن شود مشکلی نخواهد داشت، چه بسا که برایش گنبد و بارگاه نیز تهیه کنند ، شاید یک روزی لقب امام زاده بگیرد. ریچارد فرای با کار‌های که برای مملکت ما کرده می‌‌بایست جایگاهی‌ و زیارت گاهی‌ برای دوستداران صلح و همزیستی‌ مردمان کشور‌ها باشد. تصور کنید خانوادهٔ مرحوم، مردم آمریکا و دیگر ملیت‌ها چه برداشتی از ما و فرهنگ ما خواهند داشت؟، بخاطر داشته باشیم عمل چند گوساله انسان نما به نام مردم ایران تمام میشود، و این حکومت بی‌ همه چیز بدون هیچ عکس العملی یا دخالتی در این رفتار وحشیگرانه هیچ عملی‌ انجام نمیدهد، چه بسا خود محرک چنین حرکتی بوده است. محل دفن پرفسور فرای می‌توانست جایگاهی‌ برای گردشگران امریکائی و دیگر ملیت‌ها باشد، می‌توانست سرنخی برای گفتگوی فرهنگ‌ها باشد، …… می‌توانست چهرهٔ گروگان گیری امریکائی هارا کمرنگ کند …..این هم شد مملکت؟