Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
خبرهای ورزشی

«توهین پوریا پورسرخ به بازیکنان و طرف‌داران پرسپولیس»

2014 April 14

خبر / رادیو کوچه

توهین پوریا پورسرخ به بازیکنان و طرف‌داران پرسپولیس

 «پوریا پورسرخ» از هواداران دو آتشه استقلال است و می‌گوید در کری‌خوانی برای تیم رقیب کم نمی‌آورد اما در برخی از مواقع این کری‌ها بوی توهین می‌گیرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پوریا پورسرخ ستاره سینما و تلویزیون که به قول خودش از آن استقلالی‌های دو آتشه است، روز جمعه به استادیوم رفته بود تا بازی تیم محبوبش برابر تراکتورسازی را از نزدیک تماشا کند. دیداری که در نهایت با شکست آبی‌پوشان به پایان رسید و آنها را تا رده پنجم جدول پایین آورد. در مقابل تیم پرسپولیس در ایستگاه پایانی لیگ برتر استقلال اهواز را شکست داد تا نایب‌قهرمان لیگ برتر شود.

همه اینها باعث شد که شبکه‌های اجتماعی پر شود از کری‌خوانی‌های هواداران دو تیم بزرگ پایتخت. پرسپولیسی‌ها که بعد از سه سال جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آوردند، حسابی برای رقیب سنتی خود کری خواندند و در مقابل استقلالی‌ها هم جواب آنها را دادند. پوریا پورسرخ یکی از این استقلالی‌هاست که در جواب کری‌خوانی‌های پرسپولیس گفت: من یک کلام بیشتر ندارم و حرف اضافه‌ای هم نمی‌زنم.

poryaporsorkh

چند سالی است که پروازهای خارجی از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام منتقل شده، حالا که پرسپولیس بعد از صد سال به آسیا رفته لطفن به آنها بگویید که اشتباهی به فرودگاه مهرآباد نروند!

نامه قلعه‌نویی و منصوریان به رییس‌جمهور

جمعی از پیشکسوتان و ورزشکاران علاقه‌مند به باشگاه استقلال در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار واگذاری این باشگاه به خانواده استقلال شدند. نامه‌ای که به امضای پیشکسوتان و ورزشکاران علاقه‌مند به باشگاه استقلال رسیده به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

همان‌گونه که مستحضرید، باشگاه استقلال در سال ١٣٢۴ در تهران آغاز به کار کرد و در سال ١٣۴٧ اموال و دارایی‌های خود، مشتمل بر استادیوم‌ها و مجموعه‌های ورزشی را عام‌المنفعه اعلام کرد و به صورت واحدی ملی در اختیار جوانان کشور قرار داد. ورزشکاران این باشگاه تحت نام‌های دوچرخه‌سواران، تاج، استقلال و ملی ایران؛ در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله کشتی، وزنه‌برداری، فوتبال، بوکس، والیبال و بسکتبال بارها به مقام قهرمانی در سطوح جهانی و آسیایی نایل شده و هم‌واره پیوند ناگسستنی و پایدار هم‌راه با شور و شعف خود را با آحاد مردم ایران به ویژه جوانان در سراسر جهان داشته و دارند. این مهم مرهون زحمات و تلاش ورزشکاران طی ٧٠ سال اخیر بوده که با دل و جان در جهت اعتلا و سربلندی نام باشگاه استقلال و ایران به کار گرفته شده است.

به رغم مدیریت قابل قبول اکثریت ارگان‌های اجرایی کشور از منظر معیارهای مدیریتی، علمی و اقتصادی، این سازمان عظیم ورزشی و فرهنگی در برخی از دوره‌های مدیریتی با روش‌های شتاب زده، احساسی و بعضن کینه‌توزانه و بی‌تجربه اداره شده است تا جایی که اخیرن سازمان خصوصی‌سازی ماهیت عمل‌کرد باشگاه استقلال را فاقد شفاف‌سازی مالی و سود‌دهی دانسته و واگذاری آن را از طریق ورود به بازار بورس و فروش سهام، با توجه به مقررات پذیرش در بورس، ناممکن می‌داند. این شرایط با محدود بودن فعالیت باشگاه، به یک تیم فوتبال قابل تامل و بحث برانگیز است.

از سوی دیگر، در سال ١٣۵٨ از تاسیسات باشگاه به طور غیر کارشناسانه سلب مالکیت شد و باشگاه خود را ناصوابانه با انحلال ریشه‌ای مواجه دید و در نهایت این ته مانده کوچک (تیم فوتبال استقلال) نیز به علت اعمال بعضی روش‌های مدیریتی سهوی گذشته، از جمله نحوه اجرای نادرست مسیر حرفه‌ای شدن، ریخت و پاش‌های انبوه غیر ضروری بدون نظارت و اعمال تصمیمات و راه‌کارهای غیر منطبق با شرایط کشور، این باشگاه، یا در حقیقت این تیم فوتبال را با بدهی‌های انبوه میلیاردی تا مرز اضمحلال کشانده و هم‌چنان که اشاره شد به شکل معضلی لاینحل برای ورزش و حاکمیت باقی مانده است.

ghalenoi

بدین وسیله نام‌بردگان زیر که عمدتن خود نیز برتافته از این باشگاه بوده و بدون چشم داشت مالی، به انتصابات شاخص اخلاقی و ملی رسیده‌اند و اکنون عمری را پشت سر گذرانده، با عشق به این باشگاه و نیت احقاق ادامه حیات این سازمان ورزشی و فرهنگی، مراتب آمادگی خود را در جهت اعتلای مجدد باشگاه که به مشابه قلبی پر تپش در آسمان ورزش ایران بوده و خواهد بود، اعلام داشته و استدعا دارند تا حاکمیت نسبت به فراهم آوردن تسهیلات ویژه در امر واگذاری باشگاه استقلال به اعضای پیشکسوت و ورزشکارانی که خود بانیان ایجاد، شهرت و منزلت این باشگاه بوده‌اند مساعدت لازم معمول فرمایند.

از طرف موسسه فرهنگی ورزشی پیشکسوتان و هواداران استقلال.

امیر قلعه‌نویی، علی منصوریان ،غلامحسین و پرویز مظلومی، حسین روشن، بهتاش فریبا، اصغر حاجیلو، حمید فرزام‌نیا، سعید مراغه‌چیان، صمد مرفاوی، منصور رشیدی، فرشاد فلاحت‌زاده، صادق ورمزیار، منصور پورحیدری، شاهین بیانی، رضا احدی، رضا نعلچگر، عبدالعلی چنگیز، فریده شجاعی، پرویز ابوطالب، هادی طباطبایی، کیوان پورکیان، مجید صالح، کریم بوستانی، جعفر مختاری‌فر و منوچهر بهمنی و جمعی از اهالی ورزش علاقه‌مند به باشگاه استقلال جزو کسانی هستند که این نامه را برای رییس‌جمهور فرستاده‌اند.

رونوشت این نامه برای وزیر اقتصاد و دارایی و رییس هیات واگذاری باشگاه استقلال نیز ارسال شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    این که توهین نبود.