Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
توسط عده‌ای ناشناس

«حمله به تعدادی از پناه‌جویان ایرانی در ترکیه»

2014 April 14

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته تعدادی ایرانی پناهنده در ترکیه، مورد حمله و ضرب و شتم مشکوک شهروندان ترک قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه» در کایسری ترکیه شامگاه یک‌شنبه سیزدهم آوریل، تعدادی از پناه‌جویان ایرانی در شهر کایسری، توسط عده‌ای ناشناس مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند.

خبرنگار «رادیو کوچه» در این رابطه گزارش داده است: حدود ساعت ۱۰ یک‌شنبه شب، در خیابان مولانای کایسری یک عده ناشناس از شهروندان ترک با سوال از ملیت رهگذرانی که حدس می‌زدند خارجی باشند، در صورتی که رهگذری جواب می‌داد ایرانی است بدون هیچ توضیحی به او حمله می‌کردند و وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند.

هنگامی که «روح‌اله میرزاخانی» پناهجوی ایرانی در ترکیه مورد حمله بیش از پانزده نفر از شهروندان ترک قرار می‌گیرد، چند پناهجوی دیگر برای کمک به وی و خاتمه دادن به درگیری، نزدیک می‌شوند. که ضاربان، آن‌ها را نیز مورد ضرب و شتم با چوب و میله قرار می‌دهند.

10256843_781086555242802_2870282067780727006_o

در همین درگیری ضربه‌ای که با چوب به سر «بابک اجلالی» زده شد باعث بیهوشی او و پارگی گوش و شکستگی یکی از دندان‌های وی شد و این در حالی بود که پلیس نظاره‌گر این صحنه بوده نه تنها هیچ واکنشی در برابر مهاجمان نشان نداد، بلکه با اسپری فلفل به روح‌اله میرزاخانی حمله کرده بود.

خبرنگار «رادیو کوچه» می‌گوید: «بعد از آن‌که روح‌اله میرزاخانی و بابک اجلالی برای شکایت به پلیس محل مراجعه کردند ساعاتی تحت بازداشت قرار گرفتند.»

بنابه این گزارش، پلیس ترکیه هیچ واکنش قاطع و قانونی در مورد ضاربان انجام نداده و فقط مضروبان را به اداره پلیس منتقل کرده و پرونده شکایت آنها را تنظیم کرده است.

مضروبان این حادثه عبارتند از: بابک اجلالی، سروش پرتوآذر، پیمان کرمی، حسین قاسمی، هادی رهبر، هادی زراعت پیشه، علی عابدی، سیامک آجرلو، روح اله میرزاخانی، کاوه طاهری، عبدالکریم میرفرد، علی نسیمی، سیروس پرتو آذر، بهنام پرویزی.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,