Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
به مناسبت روز زن در ایران

«رهبر ایران تفکرات برابری جنسیتی غرب را خائنانه دانست»

2014 April 20

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»رهبر جمهوری اسلامی که به مناسبت روز زن در ایران سخن می‌گفت، بابیان اینکه  اشتغال از مسایل اصلی مربوط به زنان نیست و خانواده اولویت دارد، اعلام کرد باید مرکزی مطالعاتی و فراقوه‌ای برای تدوین راهبرد همه‌جانبه درباره زن تشکیل شود.

رهبری جمهوری اسلامی که روز شنبه سی‌ام فروردین ماه در جمع تعدادی از زنان ضمن اعلام اینکه باید مرکزی مطالعاتی و فراقوه‌ای برای تدوین راهبرد همه‌جانبه درباره زن تشکیل شود، گفت: باید این مرکز از تفکرات خائنانه اما ظاهرن دلسوزانه نظریات غربی در زمینه اشتغال و برابری جنسیتی دور بماند.

آقای «خامنه‌ای» در این رابطه افزوده است: با کدام منطق باید زنان که خداوند آنان را از لحاظ جسمی و عاطفی برای منطقه ویژه‌ای از زندگی آفریده است، در عرصه‌هایی وارد کنیم که آن‌ها را دچار رنج و سختی می‌کند؟

khamenei

آیت‌اله «خامنه‌ای» در این سخنرانی، برابری جنسی زن و مرد را از حرف‌های کاملن غلط غرب دانسته و ‌گفته است: این‌که زنان برخی مشاغل را به عهده نگیرند، هیچ ننگ و نقصی نیست، بلکه چیزی غلط است که متناسب با طبیعت الهی زن نباشد.

او درباره محدودیت تحصیل زنان در بعضی از رشته‌ها که به‌تازگی در دانشگاه‌ها اجرا شده، نیز گفته است: اگر تفاوتی هم باشد ضد عدالت نیست چرا که نباید رشته‌های تحصیلی و مشاغلی که متناسب با طبیعت زنان نیست به آنان تحمیل شود.

بیشتر بخوانید

آیت‌اله علی خامنه‌ای گفت به آمریکایی‌ها اعتماد نداریم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,