Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
در برنامه زنده تلویزیونی

«روحانی گفت به یاد دارم چه قولی داده‌ام و می‌دانم چه باید بکنم»

2014 April 30

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه شب نهم اردیبهشت ماه با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی ضمن گفت‎و‌گوی مستقیم با شهروندان ایرانی به سوالات مجریان برنامه نیز پاسخ داد.

رییس جمهوری ایران در ابتدای این برنامه تلویزیونی گفت که اولویت دولت او در آغاز فعالیت، کنترل تورم غیر قابل تحمل ۴۳درصدی بوده و با ابراز خرسندی از کنترل آن گفت که میزان تورم در پایان سال ۱۳۹۲به زیر ۳۵درصد رسید.

این سومین گزارش تلویزیونی آقای روحانی به شهروندان ایرانی از زمان آغاز دوران ریاست جمهوری او در تابستان گذشته است.

حسن روحانی در سومین برنامه تلویزیونی خود گفت که برنامه مسیر او از زمان ثبت نام در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری مسیر آشتی هم در داخل و در هم در خارج از ایران بوده و با اعلام این‌که به وعده‌هایی که به مردم داده وفادار است گفت: من هیچ چیز یادم نرفته است و به شکر خدا حافظه‌ام خوب بوده و هنوز خوب است و به خوبی می‌دانم که چه قولی داده‌ام و چه باید بکنم.

وی اما در این رابطه تاکید کرد که «عجله برخی‌ها کار ما را سخت می‌کند.»

rohani

رییس جمهور ایران در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر خلاف وعده دولت، غیرتدریجی و زیاد بود، گفت که میزان این افزایش نسبت به آنچه که نظر مجلس شورای اسلامی بود، با شیب ملایم‌تری انجام شد.

وی گفت در صورتی که قیمت حامل‌های انرژی افزایش نمی‌یافت، کشور در تابستان با کمبود برق و در زمستان با کمبود گاز مواجه و دولت هم با کسری قابل ملاحظه‌ای در پرداخت یارانه‌ها، رو به رو می شد.

آقای روحانی  با بیان این‌که مشکلات مربوط به دارو و درمان در حال حل و فصل است، وعده داد که قیمت داروهای داخلی در سال جاری افزایش نخواهد داشت و داروهای خارجی هم ۱۰درصد کاهش خواهد داشت.

رییس جمهوری ایران در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع تحریم‌ها علیه تهران اشاره کرد و گفت که «ملت ما از تحریم‌ها ضرر کرد و دنیا هم ضرر کرد و البته تعداد معدودی سود بردند که برخی ارقام و افراد اعلام شد و به تدریج افراد دیگر اعلام می‌شوند».

وی در برنامه تلویزیونی سه‌شنبه شب خود با بیان این‌که مردم از برداشته شدن تحریم‌ها خوشحالند، تاکید کرد: «اقلیت ناچیزی هم هستند که عصبانی هستند چون از این کار لطمه می‌خورند و در گذشته سوء استفاده کردند و لذا برخی از تخریب‌های دولت هم از این نشات می‌گیرد».

آقای روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که برنامه دولت برای بهبود روابط با همسایگان و غیر همسایگان از جمله چین و روسیه و شکسته شدن تحریم‌ها ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور ایران همچنین ضمن تمجید و تشکر از اعضای گروه مذاکره کننده و کارکنان وزارت خارجه ایران برای اقدامات صورت گرفته از جمله توافق اتمی ژنو گفت نظر آن‌هایی که فکر می کنند مسایل جمهوری اسلامی ایران با دنیا حل نمی‌شود، نظر درستی نیست و علی‌رغم پیچیدگی‌ها مسایل قابل حل است.

حسن روحانی همچنین گفت: دنیای سیاست دنیای شعار نیست. آن‌هایی که فکر می‌کنند ما با لحن درشت با دنیا صحبت کنیم، پیروز می‌شویم، مسایل سیاسی را خوب نمی‌شناسند.

به گفته رییس جمهور ایران با بیان این مطلب که برنامه دولت مطابق با سند چشم‌انداز توسعه، تعامل با دنیا است و ادامه هم خواهد داشت. گفت به سهم خودم با شناختی که از دنیا دارم و مساله را به خوبی می‌شناسم، نسبت به مذاکرات بدبین نیستم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,