Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
در نماز جمعه تهران

«انتقاد جنتی از وزارتخانه‌های اطلاعات و ارشاد اسلامی»

2014 May 03

خبر / رادیو کوچه

 

«احمد جنتی»، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران روز ۱۲اردیبهشت در نماز جمعه تهران، از دادستانی و قوه قضاییه ایران به خاطر برخورد قاطع با آنچه وی آن را «فتنه و فتنه‌گران» نامید، تقدیر کرد و گفت، وظیفه «رصد» رهبران معترضان برعهده وزارت اطلاعات است و با انتقاد از این وزارت‌خانه اظهار کرد، نمی‌داند که این وزارتخانه در این زمینه چه کار می کند.

خبرگزاری «مهر»، در این رابطه نوشته است، دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه تهران گفته است: «من تشکر می‌کنم از رییس قوه قضاییه و دادستان که برخورد خوب و قاطعی با فتنه و فتنه‌گران می کنند ولی بعضی فتنه‌گرها و بعضی رئوس فتنه هنوز خیلی آزادانه راه می‌روند و کار خودشان را می‌کنند.»

«فتنه و فتنه‌گران» در ادبیات جمهوری اسلامی به معترضین به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸گفته می‌شود، که  آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، رسانه‌ها و چهره‌های اصولگرا از آن استفاده می‌کنند.

janati

بنابه گزارش «مهر»،«احمد جنتی» در ادامه گفته است: «نمی‌دانم باید با آن‌ها چکار کرد ولی اولین کار این است که این‌ها باید رصد شوند و این کار، کار وزارت اطلاعات است. البته نمی‌دانم وزارت اطلاعات در این مورد چکار می‌کند ولی قوه قضاییه باید رصد کند، ببیند آنها چه نقشه‌ای برای آینده دارند.»

دبیر شورای نگهبان از همه مسوولان جمهوری اسلامی خواسته است تا «کمک کنند تا ریشه فتنه را براندازند.»

«احمد جنتی» در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تهران  به مساله نظارت بر انتشار کتاب در ایران اشاره کرده و با هشدار به وزارت ارشاد در این زمینه گفت: «نباید به کتابی که ضداسلامی است مجوز چاپ داده شود. کتاب نویسنده بی‌پروا، بی‌اعتقاد و لاابالی نباید منتشر شود.»

وی هم‌چنین در نماز جمعه تهران هشدار داده است که در جمهوری اسلامی باید «مواظب ویروس‌هایی که آثار فرهنگی را از بین می‌برد بود.»

بیشتر بخوانید

تاجزاده اظهارات جنتی را سخیف و گستاخانه خواند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,