Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
بالا رفتن قیمت مسکن در برزیل

«تحصن کارگران بی‌زمین در سائو پائولو»

2014 May 05

خبر / رادیو کوچه

 

روند آماده‌سازی جام جهانی ٢٠١۴ برزیل، انتقادهای فراوان و همه جانبه‌ای از مسوولان این کشور را در پی داشته است.

شبکه خبری «یورونیوز» روز دوشنبه پنجم ماه می در گزارش بیان کرد، یکی از مشکلاتی که میزبانی جام جهانی برای برزیل به بار آورده، بالارفتن بی رویه قیمت‌ها، از جمله قیمت مسکن در شهرهای این کشور است.

بنابه گزارش این شبکه خبری، در همین راستا هزاران نفر از فعالان «جنبش کارگران بی‌زمین» با تحصن در نزدیکی استادیوم جام جهانی در سائو پائولو، مدعی بی‌توجهی دولت به مشکل مسکن قشر کم درآمد شده و به آن اعتراض کرده‌اند.

brazil

«ژوزوئه آگوستو»، نماینده این جنبش گفته است: «بیش از یک میلیارد خرج استادیوم این شهر کرده‌اند اما چیزی که نصیب مردم شده میراثی از بیکاری و اجاره‌های گران‌تر و دشواری برقراری امنیت مسکن است.»

چهارشنبه گذشته، «دیلما روسف»، رییس جمهوری برزیل، با اعلام افزایش ده درصدی پرداختی‌های اجتماعی به مستمندان، از کم شدن مالیات این قشر خبر داد.

سی و شش میلیون خانواده کم در آمد برزیلی از این امتیازات بهره می‌برند. مخارج گزاف آماده‌سازی رقابتی در اندازه جام جهانی فوتبال، دولت برزیل را در مضان اتهام بی‌توجهی به سایر مشکلات این کشور قرار داده است.

در حال حاضر شیب رشد اقتصادی برزیل کند است و این کشور به منظور مهار تورم فزاینده، بالاترین نرخ بهره بانکی در دو سال گذشته را می‌پردازد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,