Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
در خیابان شیشه‌چی قزوین

«وقوع آتش‌سوزی مهیب در قزوین»

2014 May 07

خبر / رادیو کوچه

 

یک انبار روغن خودرو در بلوار اسدآبادی، خیابان شیشه چی قزوین ساعت ١٧ و ٣٠ دقیقه روز سه‌شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه طعمه حریق شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین اعلام کرد به دلیل گستردگی آتش سوزی در انبار روغن خیابان شیشه‌چی قزوین، ماموران آتش نشانی در تلاش هستند تا از سرایت حریق به اماکن دیگر جلوگیری کنند.

خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» گزارش داده است که آتش‌سوزی مهیبی سه‌شنبه شب شانزدهم اردیبهشت ماه در انبار روغن خیابان شیشه‌چی قزوین روی داده است که به گفته علی محمد آهنی، آتش‌نشانی این شهر در حال مدیریت و کنترل این حادثه و تلاش برای اطفای حریق هستند.

آقای آهنی همچنین اضافه کرده است: «تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر تلفات جانی ناشی از این آتش سوزی گزارش نشده و در خصوص میزان خسارت‌های مالی نیز هنوز نمی توان قضاوت کرد».

وی با بیان این‌که هنوز علت دقیق آتش‌سوزی مشخص نیست، افزوده است: در حال حاضر تمامی گروه‌های امدادی و نیروهای آتش‌نشانی با تمام توان برای خاموش کردن آتش تلاش می‌کنند.

harigh

«مسعود نصرتی» شهردار قزوین نیز به این خبرگزاری گفته است: «به دلیل گستردگی این آتش سوزی علاوه بر تلاش تمامی گروه‌های آتش‌نشانی شهر قزوین، آتش‌نشانی‌های شهرهای همجوار مانند آبیک، تاکستان، البرز و محمدیه نیز اکیپ‌های خود را وارد عمل کردند.»

«مسعود نصرتی» افزوده است: «با کمک گروه‌های آتش نشانی خوشبختانه از سرایت آتش سوزی به اطراف جلوگیری شده است.»

وی تصریح کرده است: «انتشار برخی از اخبار مبنی بر احتمال انفجار مخزن ١٨ هزار لیتری در زیر زمین محل آتش‌سوزی طبق بررسی‌های انجام شده صحیح نمی‌باشد.»

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت‌های پزشکی استان قزوین نیز گفته است: «در اثر آتش‌سوزی امروز انبار روغن تنها یکی از آتش نشانان در هنگام اطفای حریق بر اثر استنشاق گاز مسموم و توسط اورژانس ١١۵ به بیمارستان منتقل شد که خوشبختانه وضعیت جسمی وی خوب گزارش شده است.»

دکترحبیب‌اله بهتویی همچنین ادامه داده است: تمام دستگاه‌های امداد رسان در کنار سایر نیروهای انتظامی و آتش‌نشانی در محل حادثه حاضر هستند و بنا بر اعلام مدیریت بحران هیچ فردی در هنگام آتش‌سوزی در انبار حضور نداشته است، بنابراین اخبار غیررسمی نمی‌تواند صحیح باشد.

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت‌های پزشکی افزوده است: در حال حاضر دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس این مرکز با ١٢ تخت در محل حادثه و انتهای خیابان شیشه‌چی برای امداد‌ رسانی به حوادث احتمالی در محل حاضر هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,