Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس

«دست‌گیری متهم اختلاس سه هزار میلیاردی توسط اینترپل»

2014 May 08

خبر / رادیو کوچه

 

پایگاه خبری پلیس ایران روز چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ماه اعلام کرد، یکی از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی توسط پلیس بین الملل (اینترپل)، در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس دست‌گیر شده است.

بنابه گزارش وب‌سایت پلیس، تیمی از سوی پلیس ایران برای پی‌گیری موضوع به کشور مقصد اعزام و ملاقات های مربوطه با مراجع قضایی و اینترپل آن کشور، صورت گرفت و در نهایت آنان با استرداد متهم به ایران موافقت کردند.

در ادادمه این گزارش آمده است، تیم استرداد پلیس اینترپل به کشور مقصد اعزام شد و مسوولان ذیربط ایرانی توانستند متهم مذکور را در هفدهم اردیبهشت ماه، به کشور بازگردانده و تحویل مراجع قضایی دهند.

interpol

در همین رابطه، «مسعود رضوانی» مدیرکل پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا»، فرد بازداشت شده را «ح. س.» معرفی کرده است.

در بهمن ماه ۱۳۹۰و در جریان دادگاه پرونده موسوم به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، نماینده نماینده دادستان، از فردی با نام اختصاری «ح. س.» به عنوان یکی از چند متهم پرونده یاد کرده بود که به خارج از کشور فرار کرده‌اند.

«محمودرضا خاوری»، مدیرعامل سابق بانک ملی، یکی از معروف‌ترین متهمان این پرونده است که در مهر ماه ۱۳۹۰ایران را به قصد بریتانیا ترک کرد و در نهایت به کانادا رفت.

پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، بزرگترین فساد مالی تاریخ ایران نام گرفته و از سال ۱۳۹۰به جریان افتاده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,