Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
عدم امنیت کاربران اینترنت در ایران

«درخواست اطلاعات ایمیل یک کاربر شرکت بیان از سوی پلیس فتا»

2014 May 11

گزارش / رادیو کوچه

 

شرکت دانش بنیان «بیان» از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات است که برگزاری مسابقه برنامه‌نویسی بین‌المللی توسط این مجموعه در سال گذشته ، آن را در میان برنامه‌نویسان بین‌المللی نیز مشهور کرد.

بیان، سرویس پیشرفته وبلاگ‌نویسی هم ارایه می‌کند که بیش‌تر افراد فرهیخته و دانشگاهی در آن عضو هستند.

این شرکت در ماه گذشته نیز هم زمان با انتشار باگ بسیار خطرناک موسوم به خونریزی قلبی در اینترنت، در حالی‌که هیچ یک از نهادهای تخصصی مسوول در ایران در این زمینه به موقع وارد عمل نشدند، با اطلاع‌رسانی سریع به مدیران سایت‌های اینترنتی و کاربران ایرانی از بروز یک فاجعه و هک شدن اطلاعات بسیاری از سایت‌های ایرانی جلوگیری کرد.

1

چندی پیش، پلیس فتا با قید فوریت  Log (اطلاعات ورود و خروج و بارگذاری محتوا) یکی از کاربران این شرکت را به گفته پلیس فتا جهت بهره‌برداری لازم خواستار شده بود، که شرکت بیان از این کار سر باز زده و این درخواست را منوط به حکم مراجع قضایی دانسته است.

در مکاتباتی که میان بیان و پلیس فتا انجام پذیرفته، بیان اعلام کرده است که مطابق با قانون جرایم یارانه‌ای، شرکت‏‎های خدمات دهنده ملزم به پاسخ‌گویی به استعلام قوه قضاییه و کمیته تعیین مصادیق جرایم یارانه‌ای بوده و اجباری نسبت به پاسخ‌گویی به سایر نهادها وجود ندارد.

2

3

4

شرح ماجرا را می‌توانید از اینجا و در سایت بیان ببینید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. آریا ایرانی
  2. 2

    ایمیل نبوده بلکه آدرس اینترنتی وبلاگ بود که بعلت بیسوادی گفتن ایمیل !!!