Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
خبرهای ورزشی

«اشتباهی از کفاشیان که منجر بر سوژه شدن لباس تیم‌ملی شد»

2014 May 12

خبر / رادیو کوچه

 

اشتباهی از کفاشیان که منجر بر سوژه شدن لباس تیم‌ملی شد

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رییس فدراسیون فوتبال ایران در چند روز گذشته بارها در مصاحبه‌های گوناگون اعلام کرد که ملی‌پوشان فوتبال باید در نگه‌داری لباس‌های جام‌جهانی‌شان تلاش کنند و آنها را با آب گرم نشویند، جمله‌ای که حالا به سوژه رسانه‌های خارجی تبدیل شده است.

در حالی‌که تا آغاز جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل زمان زیادی باقی نمانده، هنوز بحث بر سر پیراهن تیم‌ملی ایران داغ داغ است. در روزهای گذشته بازیکنان و کادرفنی بارها به کیفیت لباس‌ها اعتراض کردند اما با این وجود فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان حاضر نیست زیر بار برود.

روز پنج‌شنبه بود که «علی کفاشیان» در تمرینات تیم‌ملی حضور پیدا کرد و حرف‌های جالبی را در مورد لباس‌های ملی‌پوشان بر زبان آورد. او در واکنش به ادعای بعضی از بازیکنان که گفته بودند لباس‌هایشان بعد از شست‌و‌شو کوچک شده، گفت: این لباس‌ها استاندارد هستند و بهترین نوع و کیفیت اروپایی را دارند و مشکلی در آنها وجود ندارد. اگر گاهی ایرادهایی به وجود می‌آید به خاطر نحوه نگهداری آنهاست. این لباس‌ها را نباید با آب گرم بشویند و بازیکنان باید در نگهداری این لباس‌ها تلاش کنند.

امسال سال اقتصاد مقاومتی است و باید یاد بگیریم تا حد امکان از آنها استفاده کنیم. اگر پول‌مان از پارو بالا هم برود باز این کار را نمی‌کنیم و بازیکنان باید با همین لباس‌ها کارشان را پیش ببرند و کسی‌که بتواند آنها را نگه دارد هنر کرده است.

اما نقطه اوج صحبت‌های رییس فدراسیون فوتبال جایی بود که درباره تعویض پیراهن با بازیکنان حریف در جام‌جهانی گفت: برای هر دیدار پیراهنی به بازیکنان نمی‌دهیم و باید بازیکنان در برزیل در رابطه با پیراهن‌های خود صرفه‌جویی کنند. از بازیکنان می‌خواهیم که پیراهن‌های خود را با بازیکنان تیم‌های دیگر عوض نکنند!

kafashian

صحبت‌های عجیب علی کفاشیان خیلی زود به دستمایه رسانه‌های خارجی تبدیل شد تا آنها به سوژه لباس‌های تیم‌ملی ایران به نحو تمسخرآمیزی بپردازند. سایت هلندی «فوتبال کرانت» که به واسطه حضور چند سال قبل «رضا قوچان‌نژاد» در لیگ این کشور با ایران آشناست، در خبری با عنوان «رضا و یارانش نمی‌توانند پیراهنشان را با مسی عوض کنند» نوشت: یک خبر جالب توجه از ایران، ملی‌پوشان این کشور در جام‌جهانی برزیل نمی‌توانند پیراهن خود را با بازیکنان حریف عوض کنند. چرا؟ ساده است. پیراهن به اندازه کافی وجود ندارد! به همین خاطر فدراسیون فوتبال ایران دستور داد که بازیکنان پیراهن خود را به کسی ندهند. این خیلی هم بد نیست چرا که ایران با تیم‌های بوسنی، نیجریه و آرژانتین هم‌گروه است. هنوز امیدی هست تا شاید ستارگان آرژانتین بدون درخواست چیزی پیراهن‌شان را به ملی‌پوشان ایران بدهند!

سایت«دپور» هم از دیگر رسانه‌هایی می‌باشد که صحبت‌های علی کفاشیان را پوشش داده است. این سایت اسپانیایی زبان در خبر خود آورده است: بازیکنان ایران به دلیل کمبود لباس اجازه ندارند در جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل پیراهن‌های خود را با بازیکنان حریف عوض کنند. ایران در جام‌جهانی با نیجریه، بوسنی و آرژانتین هم‌گروه است و دستور رییس فدراسیون فوتبال این کشور به معنی این است که هیچ بازیکنی نمی‌تواند پیراهنش را با لیونل مسی عوض کند. در چند ماه گذشته بازیکنان و مربیان تیم‌ملی ایران بارها از کیفیت لباس خود انتقاد کردند. هم‌چنین بازیکنان ایرانی از این‌که سال گذشته در لیگ کشور خود با توپ رسمی جام‌جهانی بازی نکردند، ناراضی هستند.

در کنار این دو سایت رسانه‌های عربی زبان حوزه خلیج فارس هم صحبت‌های علی کفاشیان را بازتاب دادند و به نوعی شگفتی خود را نسبت به این مسئله ابراز کردند، اشتباهی از سوی علی کفاشیان که سوژه‌ای طنز را به دست رسانه‌های دیگر از وضعیت تیم‌ملی فوتبال ایران داد.

فرهاد مجیدی و شایعه سرمربی‌گری در استقلال

با نزدیک شدن «بهرام افشار‌زاده» به صندلی مدیرعاملی باشگاه استقلال شایعه‌ها مبنی بر سرمربی شدن «فرهاد مجیدی» در  این تیم قوت گرفته است.

ظاهرن رفتن «علی فتح‌اله‌زاده» از تیم استقلال زمینه را برای دو گروه کاری دیگر مهیا کرده است؛ اولی قلعه‌نویی و دوستانش است و دومی هم افشار‌زاده و دوستان. در واقع برای مدیریت استقلال ضلع سومی هم وجود داشت که آن هم فتح‌اله‌زاده و شرکا بودند که حالا این ضلع سوم در آستانه فروپاشی است. علی فتح‌اله‌زاده همین دیروز به سعادت آباد رفته و با کارکنان باشگاه خداحافظی کرده است.

majidi

اما اگر دو گروه دیگر به اهداف خود برسند معادلات در باشگاه استقلال کمی به هم می‌ریزد به ویژه این‌که بهرام افشار‌زاده بتواند به عنوان مدیرعاملی این باشگاه برسد. رابطه افشار‌زاده با گودرزی وزیر ورزش بسیار حسنه است و این رفاقت بر کسی پوشیده نیست. در واقع اگرچه افشار‌زاده گفت‌و‌گویی داشته و اعلام کرده تا آنجا که بتواند سعی می‌کند وارد فوتبال نشود ولی تا به حال شایعه مدیرعاملی‌اش در استقلال را تکذیب نکرده است.

در واقع نه تنها تکذیب نکرده بلکه شایعه شده که او دیداری هم با مربی فصل بعد استقلال داشته است، فرهاد مجیدی! این خبری است که البته روزنامه‌های ورزشی داخل ایران هم پرده از آن برداشته‌اند و نوشته‌اند که این دو جلسه‌ای در خیابان فرشته با هم داشته‌اند.

نکته قابل توجه این است که در این مذاکره افشار‌زاده از فرهاد مجیدی می‌خواهد شرایطش برای سرمربیگری استقلال را اعلام کند و او هم با چراغ سبز نشان دادن به افشار‌زاده اشاره به مدرک مربیگری‌اش می‌کند. حتا کار فراتر از مربیگری شده و از دستیاران مجیدی برای فصل بعد هم صحبت می‌شود که ظاهرن قرار است ترکیبی از مربیان داخلی و خارجی باشد.

انتقاد جدید مایلی‌کهن از کی‌روش

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: تیم‌ملی سرپرست ندارد و این کی‌روش است که خودش ضربه کرنر ارسال می‌کند و خودش گل می‌زند.

«محمد مایلی‌کهن» در حاشیه نشست هم‌افزایی مربیان فوتبال درباره این‌که از باشگاه پرسپولیس برای عضویت در کمیته فنی این تیم صحبتی انجام شد یا نه، اظهار داشت: شما خبرنگاران می‌گویید انتقاد نکنیم، ولی از من سوالات انتقادی می‌پرسید. درباره کمیته فنی بهتر است از مدیرعامل و هیات مدیره پرسپولیس سوال بپرسید چون مشخص نیست آقایان سال آینده در پرسپولیس حضور دارند یا نه. من که پرسپولیسی نیستم و با پرسپولیس کاری ندارم.

mailikohan

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مورد انتقادهایی که به کیفیت پیراهن تیم‌ملی می‌شود گفت: «علی پروین» حرف قشنگی زد و گفت مشکل پیراهن نیست و پولی است که به کی‌روش می‌دهند. جالب است که بازیکنان تیم‌ملی خیلی خودجوش درباره کیفیت پایین پیراهن‌های تیم‌ملی صحبت کردند.

مایلی‌کهن ادامه داد: شما به زمین تمرینی تیم‌ملی در اردوی آفریقا توجه نکردید. اگر این زمین را در ایران می‌دادند همه از کیفیت آن می‌نالیدند ما این همه هزینه کردیم که برویم در آن زمین با کیفیت پایین تمرین کنیم؟ بهتر است به جای این مسایل به حساب‌های بانکی آقایان نیز توجه کنیم. تیم‌ملی سرپرست ندارد و این کی‌روش است که خودش ضربه کرنر ارسال می‌کند و خودش گل می‌زند!

او با اشاره به دعوت نشدن مهدی رحمتی و هادی عقیلی به تیم‌ملی گفت: عقیلی در 10- 15  سال اخیر یکی از مدافعان برتر ایران بوده و حتا در مقطعی گل‌های حساسی برای ایران به ثمر رساند اما نمی‌دانم چرا اثری از او و رحمتی در تیم‌ملی نیست.

مایلی‌کهن در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط تیم‌ملی در جام‌جهانی نتیجه می‌گیرد؟ عنوان کرد: به امید خدا که نتیجه بگیریم. البته چه نتیجه بگیریم و چه نتیجه نگیریم فرقی برای ما نمی‌کند چون متوجه نشدیم که در این مملکت اگر باران بیاید خوب است یا نیاید. در این مملکت گرانی باشد یک مشکل وجود دارد و اگر گرانی نباشد یک مشکل دیگری وجود دارد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,