Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
خبرهای ورزشی

«رئال‌مادرید جهت انعقاد قرارداد ٢ میلیارد یورویی به ایران می‌رود»

2014 May 18

خبر / رادیو کوچه

 

رئال‌مادرید جهت انعقاد قرارداد ٢ میلیارد یورویی با دولت به ایران می‌رود

هرچند رئالی‌ها می‌خواهند، اعلام کنند سفر آن‌ها به تهران کاملن فوتبالی است، اما گویا این همه ماجرا نیست و اهداف تجاری برای عقد قرارداد با دولت ایران در پشت این سفر پنهان است. رئالی‌ها که در حال حاضر خودشان را برای فینال جام باشگاه‌های اروپا آماده می‌کنند، در برنامه تابستانی خود، تنها سفر به آمریکا را گنجانده‌اند؛ اما بنا به گزارش «ال‌کانفیدنشال»، شاید سفر این تیم به تهران پیش از سفر آمریکا انجام شود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در حالی‌که باشگاه پرسپولیس در ماه‌های اخیر دست‌خوش تغییرات گسترده‌ای بود و دست‌کم سه مدیر عامل را در رأس هرم مدیریتی خود دید، برگزاری دیدار دوستانه آنها با رئال‌مادرید هم‌چنان پابرجاست؛ نکته عجیبی که رسانه‌های اسپانیایی امروز از واقعیت پشت‌ پرده آن‌ خبر دادند؛ یک قرارداد دو میلیارد یورویی!

پیشتر‌ها وقتی حتا پرسپولیس وضعیتی پایدار‌تر و با‌ثبات‌تر هم داشت، دیدارهای بزرگ از پیش برنامه‌ریزی شده این تیم به هم خورده بود؛ اما اکنون و در روزگاری که وضعیت این باشگاه به شدت در حوزه مدیریت بی‌ثبات بود، پروژه دیدار با رئال که در دوران آقای «رویانیان» کلید خورده بود با عبور از دوران مدیریتی «علی پروین» به آقای «رحیمی» رسیده و هم‌چنان پابرجاست و طرف مادریدی با علاقه از سفر به تهران سخن می‌گوید؛ چرا؟

realmadrid

آن‌چنانکه رسانه‌های اسپانیایی فاش کرده‌اند، واقعیت پشت‌پرده این دیدار، توافقاتی است که در سطحی بالا‌تر از مدیران فوتبالی پرسپولیس شده و برخی مدیران عالی‌رتبه مملکتی در ایجاد هماهنگی‌های آن دست داشته‌اند.

اما چرا چنین اتفاقی افتاده است؟ ماجرا از این قرار است که «فلورنتینو پرز»، رییس متمول باشگاه رئال، مدیر اجرایی شرکتACS  است که در زمینه گسترش زیرساخت‌ها فعالیت می‌کند. ACS یک شرکت اسپانیایی است که در زمینه ساخت جاده، فرودگاه، بندر و توسعه زیرساخت‌ها فعال است و پرز امید دارد، با سفر به ایران، بتواند قرارداد دو میلیارد یورویی در این زمینه با دولت ایران ببندد.

در این‌باره، «ال‌کانفیدنشال» دیروز در گزارشی، علت سفر پرز و رئال‌مادرید به تهران را کاملن تجاری خواند و او را متهم به خرج برند رئال‌مادرید برای تبلیغات شرکت‌های تجاری خود کرد؛ البته انتقاداتی از این دست پیش از این هم از پرز شده بود و او در پاسخ به آنهایی که او را به فروش برند رئال برای تبلغات شرکت خود خوانده بودند، گفته بود: در جای‌گاه ویژه برنابئو معامله‌ای‌ نمی‌شود، بلکه ارزش‌ها انتقال پیدا می‌کند.

گویا سفر به تهران چنان برای پرز اهمیت دارد که وقتی رسانه‌های اسپانیایی، ایران را کشوری نه‌چندان شناخته شده در فوتبال می‌خوانند، پرز پاسخ می‌دهد: ایران یکی از قدرت‌های فوتبالی خاورمیانه است. آنها به جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه یافته‌اند و سرمربی‌شان هم کی‌روش است که پرس برای پایان عصر «دل بوسکه» در رئال او را برای سرمربیگری رئال برگزید.

آنها پیش از این نیز سه بار در سال‌های ۱۹۷۸، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ به جام‌جهانی رفتند که در این دوره‌ها یک برد،‌‌ دو مساوی و شش باخت داشتند‌.

prez

ال‌کانفیدنشال در ادامه گزارش خود، با اشاره به تغییر دولت در ایران و روی کار آمدن رییس‌جمهوری میانه‌رو چون دکتر «حسن روحانی» به جای «محمود احمدی‌نژاد» که در دوران حضورش علاقه‌مند به تعامل با آمریکا در مسایل جهانی بود مدعی می‌شود، پرز بسیار امیدوار است که بتواند با دولت جدید ایران قرارداد تجاری مناسبی ببندد و به دنبال آن، فعالیت‌های شرکتش را گسترش دهد.

این گزارش هم‌چنین به دیدار «خسوس بنگاس»، رییس سازمان هماهنگی کارمندان اسپانیایی با «مرتضی صفری نطنزی»، سفیر ایران در اسپانیا اشاره می‌کند.

وی می‌گوید: ایران یک اقتصاد در حال توسعه دارد و به سرمایه‌گذاری در بخش زیر‌ساخت‌ها و هم‌کاری‌های خصوصی ـ دولتی نیاز خواهد داشت.

هم‌چنین ال‌کانفیدنشال در ادامه به سفر «محمد‌علی نجفی»، معاون وقت رییس‌جمهور به اسپانیا اشاره می‌کند.

با این حساب، هرچند رئالی‌ها می‌خواهند، اعلام کنند سفر آنها به تهران کاملن فوتبالی است،‌ گویا این همه ماجرا نیست و اهداف تجاری برای عقد قرارداد با دولت ایران در پشت این سفر پنهان است. رئالی‌ها که در حال حاضر خودشان را برای فینال جام باشگاه‌های اروپا آماده می‌کنند، در برنامه تابستانی خود، تنها سفر به آمریکا را گنجانده‌اند؛ اما بنا به گزارش ال‌کانفیدنشال، شاید سفر این تیم به تهران پیش از سفر آمریکا انجام شود.

خواجه‌امیری با ریتم تندتر می‌خواند گناه می‌شد

«علی کفاشیان» به شدت ترانه «احسان خواجه‌امیری» برای تیم‌ملی را دوست دارد و می‌گوید این‌بار یک کار عالی برای تیم‌ملی ساخته‌اند.

kafashian

دروازه دنیا ساخته احسان خواجه‌امیری برای تیم‌ملی واکنش‌های بسیاری را به هم‌راه داشته است. از موافق و مخالف همه در این‌باره سخن گفته‌اند اما فدراسیونی‌ها که این ترانه را سفارش دادند حسابی از ترانه رضایت دارند. علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در این‌باره می‌گوید: به نظرم عالی شده. خودم که هرچه این آهنگ را گوش می‌کنم لذت می‌برم. هم حماسی است و هم ریتم مناسب و تندی دارد.

کفاشیان در جواب این سوال که بسیاری معتقدند ریتم تند آهنگ و شعر زیبایش را صدای خواجه‌امیری کند کرده و از هیجان انداخته است افزود: ببین ما این را سفارش دادیم که در ورزشگاه مردم کمی به وجد بیایبند. اگر بیشتر از این تندش می‌کردند ممکن بود خدای ناکرده مردم را به رقص بیاندازد و آن وقت دیگر حرام بود. مثالش را که شنیدی، اگر دستت را یک تکان بدهی، اشکالی ندارد اما اگر شروع کنی به تکان دادن مداوم پاها و دیگر اندامت با هم، خوب کار گناهی بود.

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,