Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
غلامحسین محسنی اژه‌ای

«وزیر ارتباطات در مورد عدم فیلتر واتس‌اپ باید پاسخ‌گو باشد»

2014 May 20

خبر / رادیو کوچه

 

«غلامحسین محسنی اژه‌ای»،سخن‌گوی قوه قضاییه ایران خودداری وزارت ارتباطات از فیلتر کردن نرم‌افزار ارتباطی واتس‌اَپ خلاف قانون اعلام کرد و خواستار پاسخ‌گویی وزیر ارتباطات در این زمینه شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران٬ «ایسنا٬» در این رابطه گزارش داده است، «غلامحسین محسنی اژه‌ای» روز دوشنبه بیست و نهماردیبهشت‌ماه، در یک کنفرانس خبری در تهران گفت که جلسه کمیته تشخیص مصادیق محتوای مجرمانه، بر خلاف گفته وزیر ارتباطات، طبق ضوابط قانونی تشکیل شده و رایی هم که در رابطه با مسدود کردن واتس‌آپ صادر کرده مطابق قانون بوده است.

بنابه این گزارش، وی در ادامه در خصوص خودداری وزارت ارتباطات از مسدود کردن این نرم‌افزار ارتباطی گفته است: «در این جا وزارت ارتباطات خلاف قانون عمل کرده که این دستور را اجرا نکرده و به همین جهت هم باید پاسخگو باشد.»

mohseni ejai

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نهم اردیبهشت‌ماه اعلام کرد که این کارگروه فیلترینگ نرم‌افزار واتس‌اپ که یک سرویس پیام رسان اینترنتی در تلفن‌های هوشمند است و در میان کاربران ایرانی نیز رواج دارد، را تصویب کرده است.

این سخنان آقای «اژه‌ای» پس از آن بیان می‌شود که محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران حدود دو هفته پیش اعلام کرد، که آقای روحانی به عنوان رییس شورای عالی فضای مجازی، دستور داده که فیلترینگ سرویس پیام‌رسان واتس‌اپ متوقف شود.

«محمود واعظی» آن زمان تاکید کرد تا زمانی که در ایران برای  شبکه‌های اجتماعی خارجی‌ای که «مخرب نیستند و به اخلاق و عفت عمومی لطمه‌ای نمی‌زنند» جایگزینی وجود نداشته باشد٬ وزارت ارتباطات موافق با مسدود کردن آن‌ها نیست.

هم‌چنین، «حسن روحانی» رییس جمهور ایران که روز شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه در جشنواره‌ای با عنوان ارتباطات و فناوری اطلاعات سخنرانی می‌کرد، با استقبال از حضور مردم در شبکه‌های اجتماعی از وزارت ارتباطات خواست که پهنای باند و سرعت اینترنت را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید

درخواست روحانی از مردم برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,