Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
خبرهای ورزشی

«لباس‌های تیم‌ملی فوتبال ایران‌ آل‌اشپرت نبوده است»

2014 May 22

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

لباس‌های تیم‌ملی فوتبال ایران‌ آل‌اشپرت نبوده است

مدیران آل‌اشپورت در تمرین تیم‌ملی گفتند: لباس‌های ما با کیفیت است، این‌ها دیگر چیست و ما نمی‌دانیم از کجا به‌دست شما رسیده است.

دیروز اردوی تیم‌ملی ایران ۴ میهمان ویژه داشت؛ روسای شرکت آل‌اشپورت آلمان. گانتر دایس، کارستن دورمن، پیتر کوهل سه مرد کلیدی آل‌اشپورت که روسای این کمپانی هستند به هم‌راه یکی دیگر از مسوولان، به اردوی تیم‌ملی در والترسدورف رفتند. حضور آنها، مثل بمب در اردوی تیم‌ملی سر و صدا کرد تا تمام بازیکنان سریعن وارد جلسه آنها شوند. روسای آل‌اشپورت روز گذشته تعداد چند دست لباس و گرمکن به اردوی تیم‌ملی بردند تا از این به بعد بازیکنان لباس‌های با کیفیت‌شان را به تن کنند.

p

اما پس از مشاهده روسای آل‌اشپورت، بازیکنان تیم‌ملی نتوانستند سکوت کنند و به شدت از آنها گلایه کردند. تمام بازیکنان تیم‌ملی که از وضعیت لباس‌ها ناراضی بودند، چند دست از لباس‌های تمرینی را به مسوولان نشان دادند و گفتند: خودتان نگاه کنید. این چه جنسی است؟ دو بار شسته‌ایم آب رفته‌اند. چرا به ما لباس با کیفیت نمی‌دهید. اما واکنش روسای آل‌اشپورت جالب بود. یکی از آنها پس از دست زدن به جنس لباس و بررسی کیفیت آن با تعجب گفت: این لباس‌ها مال ماست؟ اولین بار است لباسی با این کیفیت از آل‌اشپورت می‌بینم! ما اصلن چنین اجناسی نداریم.

یکی از بازیکنان به رنگ لباس‌ها اشاره کرد و گفت: مگر می‌شود رنگ لباس، شورت و جوراب متفاوت باشد؟ شما خودتان نگاه کنید. ببیند رنگ‌هایشان فرق دارد. روسای آل‌اشپورت در این لحظه فقط سکوت کردند و جوابی نداشتند که بدهند. این گلایه‌ها تا دقایقی ادامه داشت تا این‌که آنها گفتند، لباس‌های جدید و با کیفیت از امروز در اختیار تیم‌ملی قرار گرفته و می‌توانند از تمرین روز چهار‌شنبه آنها را به تن کنند.

هزینه استقلال برای لیگ چهاردهم سی‌وپنج میلیارد است

 

مدیرعامل باشگاه استقلال از تخصیص سی‌وپنج میلیارد تومان برای باشگاه استقلال خبر داد و گفت: به جز قرار‌داد ما با اسپانسر که بیست میلیارد تومان است ١٠ میلیارد تومان از سازمان لیگ می‌گیریم و ۵ میلیارد دیگر هم من از منابع دیگر تامین می‌کنم.

انتصاب فامیلی و تجاری در هیات‌مدیره استقلال

سرانجام هیات‌مدیره و مدیرعاملان جدید دو باشگاه بزرگ پایتخت مشخص شدند و حتا در این هفته تکلیف سرمربی‌های هر دو تیم هم معین شد تا سرخابی‌های پایتخت تلاش برای ساختن تیم فصل جدید را از سر بگیرند. اما همه این فرآیند پر‌ فراز‌و‌نشیب ابهامات بزرگی داشته که هنوز کسی به آن پاسخ نداده است.

هفته گذشته بود که «امیررضا خادم» هیات مدیره ۹ نفره استقلال را معرفی کرد تا بهرام افشارزاده، منصور پورحیدری، مسعود معینی، رضا نثاری، مقداد نجف‌نژاد،‌ رضا صادق‌پور، سیدسعیدرضا سیف‌افجه‌ای، صاحب‌پناهی و پندار توفیقی‌ گرد هم جمع شوند و سرنوشت فصل جدید استقلال را رقم بزنند. ترکیبی که تا روز نخستین جلسه هیات‌مدیره خیلی‌هاشان همدیگر را نمی‌شناختند.

sh

در این میان افشارزاده، معینی و پورحیدری به دلیل سوابق ورزشی‌شان شناخته شده‌تر بودند و در کنار خود مقداد نجف‌نژادی را می‌دیدند که از هیات‌مدیره قبلی باقی مانده بود و حضور او به عنوان نماینده مردم در مجلس در کنار حضورش در فراکسیون ورزش مجلس بودنش را توجیه‌پذیر می‌کرد. صاحب‌پناهی دیگر مدیر ورزشی است که در این هیات‌مدیره حضور دارد و سابقن مدیرعامل باشگاه پیکان بوده و پیکان بهترین نتایجش را در زمان او کسب کرده است. تا اینجای کار نشان می‌دهد که وزارت ورزش از هیات‌مدیره پرسپولیس درس گرفته و از افراد ورزشی‌تری برای هیات‌مدیره استقلال بهره برده است.

هیات‌مدیره استقلال یک عضو جالب توجه و تاثیر‌گذار هم داشت. «رضا نثاری» شهردار منطقه ۱۹ تهران. همان جایی که کمپ معروف استقلال در آن واقع شده و وزارت ورزش با آوردن نثاری به هیات مدیره تلاش کرده تا مشکلات مالکیتی کمپ استقلال را حل کنند. «صادق‌پور» دیگر عضو این هیات‌مدیره از دیرباز رابطه بسیار نزدیکی با امیررضا خادم داشته و فعالیت‌های اقتصادی متعددی را با خادم در زمان حضور او در مجلس شورای اسلامی انجام داده بود.

حال برخلاف این هفت نفر دو عضو دیگر این هیات‌مدیره کمتر شناخته شده‌اند. سید‌سعیدرضا سیف‌افجه‌ای و پندار توفیقی.  اما کمی نگذشت که علت حضور یکی از این افراد در هیات‌مدیره استقلال مشخص شد. وب‌سایت خبرآنلاین کمی بعد از معرفی توفیقی از ارتباط فامیلی او با خادم گفت و نوشت: سید‌پندار توفیقی عضو جدید هیات‌مدیره باشگاه استقلال در گفت‌و‌گویی کوتاه با خبرآنلاین درباره این‌که گفته می‌شود او رابطه سببی با امیررضا خادم دارد این واکنش را نشان داد: من نمی‌دانم این بچه‌های خبرنگار دنبال چه چیزی می‌گردند. حرف من این است که اجازه بدهید که استقلال و پرسپولیس آرامش داشته باشند و به راهشان ادامه بدهند.

afsharzadeh

توفیقی مدیرعامل یک شرکت پتروشیمی به نام پک است و ظاهرن همسر او با همسر امیررضا خادم نسبت فامیلی دارند. اتفاقی که پندار توفیقی آن را نه تایید کرد و نه تکذیب.

از سوی دیگر وب‌سایت پیام‌نو دیروز از ارتباط تجاری خادم و توفیقی سخن گفت و از شرکتی سخن به‌میان آورد که امیر خادم و سیدپندار توفیقی را در هیات‌مدیره خود می‌بیند.

امیرخادم از زمانی که مسوولیت تام‌الاختیار واگذاری استقلال و پرسپولیس را برعهده گرفت تا این روزها که هیات‌مدیره آن دو باشگاه را مشخص کرده مورد انتقاد‌های گاه و بیگاهی قرار گرفته است. او که از خصوصی‌سازی این دو تیم پیش از پایان فصل قبل خبرداده بود سرانجام توانست فقط هیات‌مدیره جدیدی برای این دو باشگاه معرفی کند و خصوصی‌سازی را به سال دیگر واگذار کرد.

اما در همین رهگذر و در انتخاب اعضای هیات‌مدیره و اسپانسر هم عمل‌کرد شفافی نداشته و معلوم نیست که اعضای هیات‌مدیره این دو باشگاه از چه کانالی معرفی شده‌اند. اما در خصوص یکی از اعضای هیات‌مدیره کمتر شناخته شده این باشگاه مشخص شده که علاوه بر ارتباط خانوادگی با خادم در سال ۱۳۸۸ با او یک شرکت تاسیس کرده است. امیررضا خادم و پندار توفیقی دو عضو هیات‌مدیره شرکتی هستند با نام «مهندسین مشاور پترو آذر پاد».

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,