Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
گیتی پورفاضل

«صدور قرار بازداشت موقت برای سراج‌الدین میردامادی»

2014 May 25

خبر / رادیو کوچه

 

«گیتی پورفاضل»وکیل مدافع «سراج الدین میردامادی» که در حال حاضر در زندان به‌سر می‌برد، از اعتراض موکلش به صدور قرار بازداشت موقت توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین خبر داد و گفت: اعتراض میردامادی برای رسیدگی به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، «گیتی پورفاضل» روز یک‌شنبه چهارم خرداد ماه، در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفته است: صبح امروز برای پیگیری پرونده موکلم به دادسرای اوین مراجعه کردم که اعلام شد ٢٢ اردیبهشت ماه پرونده میردامادی به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب ارسال شده است.

وی افزود: «هنوز برای موکلم قرار وثیقه صادر نشده بلکه بازداشت موقت صادر کردند و میردامادی به این قرار اعتراض کرده و شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به این اعتراض رسیدگی خواهد کرد.»

sarajmirdamadi

به گفته «پورفاضل» اگر شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اعتراض «میردامادی» به بازداشت موقت را تایید کند‏، دادسرا برای وی قرار وثیقه صادر خواهد کرد.

رسانه‌های خبری ایران روز پنچ‌شنبه اول خرداد ماه نوشته بودند، «گیتی پورفاضل» وکیل مدافع آقای «میردامادی»، اظهار کرده است: موکلم در تماس تلفنی روز چهارشنبه از بازداشتگاه با خانواده‌اش، گفته شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین برایش قرار وثیقه صادر کرده است.

«سراج الدین میردامادی» که  در روزنامه‌های جهان اسلام، توس و حیات نو فعالیت می‌کرد و عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بود، در کشور فرانسه اقامت داشت، سال گذشته و پس از انتخاب «حسن روحانی» به ریاست جمهوری، به ایران بازگشت که بعد از ورود به فرودگاه پاسپورتش ضبط و دوره بازجویی از وی آغاز شد.

وی متهم به «اقدام علیه امنیت ملی» شد و سپس سپاه پاسداران به اتهامات وی «اجتماع و تبانی» را اضافه کرد. میردامادی در این مدت با قرار کفالت آزاد بود.

«سراج‌الدین میردامادی» بیستم اردیبهشت ماه به دادسرای اوین احضار شده بود که با مراجعه به این دادسرا بازداشت شد.

مطالب مرتبط

صدور قرار وثیقه برای سراج‌الدین میردامادی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,