Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
به منظور پاکسازی نیروهای نظامی بیگانه

«اعلام حکومت نظامی در جمهوری دونتسک»

2014 May 26

خبر / رادیو کوچه

 

«دنیس پوشیلین» نخست وزیر جمهوری خودخوانده دونتسک اوکراین روز دوشنبه از آغاز حکومت نظامی در این کشور خبر داد.

خبرگزاری روسی«ریانووستی» روز دوشنبه بیست و ششم ماه می، به نقل از پوشیلین گزارش داده است: از امروز در جمهوری مردمی دونتسک حکومت نظامی اعلام می‌شود.

براساس این گزارش، نخست وزیر منطقه دونتسک در پیامی تلویزیونی گفته است: هدف ما در آینده نزدیک پاک‌سازی کامل جمهوری دونتسک از نیروهای نظامی بیگانه است.

وی خاطرنشان کرده است: مقاومت مسلحانه در منطقه دونتسک تا پیروزی کامل و خروج نیروهای اوکراینی از این سرزمین ادامه خواهد داشت.

dontsk

دولت اوکراین از اواسط ماه آوریل گذشته عملیات نظامی گسترده‌ای را در مناطق شرق و جنوب این کشور برای سرکوبی حرکت‌های جدایی‌طلبانه در این مناطق به اجرا در آورده است.

در جریان این عملیات تاکنون دهها نفر از دو طرف و نیر ساکنان مناطق دونتسک و لوهانسک کشته و صدها نفر مجروح شده‌اند.

در همین حال «آرسن آواکوف» نخست وزیر کشور موقت اوکراین روز یک‌شنبه اعلام کرد که عملیات نظامی در مناطق شرق و جنوب این کشور پس از انتخابات ریاست جمهوریبرای دفاع از نتایج انتخابات و برقراری ثبات در کشور، ادامه می‌یابد.

همچنین شبکه خبری «سی.ان.ان» روز دوشنبه و به دنبال اعلام حکومت نظامی در دونتسک، به نقل از سخن‌گوی فرودگاه دونتسک گزارش داد: افراد مسلح به ساختمان ترمینال در فرودگاه دونتسک واقع در شرق اوکراین حمله کردند و در پی این حمله تمامی پروازها دراین فرودگاه به حالت تعلیق درآمد.

مطالب مرتبط

اشغال رادیو و تلویزیون دونتسک توسط نیروهای طرفدار روسیه

دونتسک هم پس از کریمه از اوکراین اعلام جدایی کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,