Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
توسط فرمانده پلیس ایران

«احمدرضا رادان از جانشینی پلیس ایران برکنار شد»

2014 May 26

خبر / رادیو کوچه

 

«اسماعیل احمدی مقدم»، فرمانده پلیس ایران، روز دوشنبه پنجم خرداد ماه، «احمدرضا رادان» را که از سال ١٣٨٧ جانشین وی بود برکنار، و «حسین اشتری» را به عنوان جانشین خود منصوب کرده است.

آقای «اشتری»، که به گزارش خبرگزاری‌های داخل ایران، به عنوان جانشین تازه فرمانده پلیس ایران انتخاب شده، در پست قبلی خود فرمانده پلیس اطلاعات و امنیت ایران بوده است.

خبرگزاری «تسنیم» در این زمینه نوشته است، که مراسم تحلیف و تودیع آقایان «اشتری» و «رادان» روز چهارشنبه هفتم خرداد برگزار خواهد شد.

radan..

«احمدرضا رادان» پیش از این که به جانشینی فرماندهی پلیس ایران برسد، فرمانده پلیس تهران بود. اجرای طرح ارتقای امینت اجتماعی یکی از عمده‌ترین اقدامانی بود که آقای «رادان» در دوران مسوولیتش در آن نقش داشت.

پلیس ایران در قالب این طرح به کنترل پوشش شهروندان، به ویژه زنان و دختران، می‌پردازد. پلیس در این طرح هم‌چنین گروه‌هایی از جوانان را که بعضن سابقه بزهکاری دارند، تحت عنوان اراذل و اوباش بازداشت می‌کند.

در جریان اعتراضات سال ٨٨ برخی «احمدرضا رادان» را متهم می‌کردند که در شکنجه‌های بازداشتگاه کهریزک، که دست کم سه نفر در آن کشته شدند، دست داشته است. آقای «رادان» با تاکید این اتهامات را رد می‌کرد و هیچ مرجع رسمی نیز اتهامی متوجه او نکرد.

«احمدرضا رادان» از جمله مقام‌های ایرانی است که از سوی ایالات متحده آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,