Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
حالا به چه چیزی بخندیم

«تا کی باید ایرانی بودن‌مان زیر سایه اظهارات مضحک مسوولین باشد»

2014 May 27

شهرزادکریمی/ رادیو کوچه

 

«محمود احمدی‌نژاد» که رفت ظریفی به طنز گفت: حیف شد. روزهای شادی تمام شد. حالا به چه چیزی بخندیم. هیچ کس مانند اون جوک نمی‌گوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ولی ظاهرن این خیالی باطل بود. انگار ویروس محمود تکثیر شده. تقریبن هر روز باید انواع اظهارات مضحک، بی‌پایه، غیرعلمی و خنده‌دار را از مسئولین کوتاه‌پایه! و بلندپایه بشنویم. گاهی هم بعضی از حرف‌‌های‌شان درمنابع خبری بین‌المللی مطرح و حتا بولد می‌شود. البته تقصیر آن‌ها که نیست. رسانه‌ها به دنبال خبر هستند و اصولن باید خبر منتشر شود نه پوشیده.

مثلن همین امروز خبر رسید که یک قاضی در شیراز «مارک زوکربرگ» را به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران محکوم و به دادگاه شیراز احضار کرده است!

ahmadinejad

این در حالی است که اصولن خود فیس‌بوک فیلتر و اینستاگرام در شرف فیلتر است. ایشان در ادامه دستور جمع‌آوری دو نرم‌افزار واتس‌اپ و اینستاگرام را صادر نموده‌اند. انسان نمی‌داند بعد از شنیدن چنین خبری بخندد یا بگرید. گویا درباره دیش ماهواره سخن می‌گویند که دستور «جمع آوری» صادر کرده‌اند.

«ناصر مکارم شیرازی» می‌فرماید نود درصد برنامه‌های ماهواره مخرب و فاسد است. ایشان هم گویا جز به جز، برنامه‌های همه شبکه‌های ماهواره‌ای و میزان تاثیرگذاری و خرابی‌های به بار آورده را وجب کرده که تا این اندازه دقیق رقم و درصد می‌دهد.

یا «حسن عباسی» فیلسوف و تئوریسین و مغز متفکر نظام اسلامی ادعا می‌کند که حقوق بشر غربی رابطه با محارم را تایید می‌کند. نخیر برادر من. حقوق بشر غربی اصولن به تختخواب بشر و چیزهایی که در آن می‌گذرد تا جایی که حق انسانی ضایع نشود کاری ندارد. این شما هستید که یکی از مشکلات بزرگ‌تان روابط خصوصی انسان‌هاست.

مسلمن این مسئله برای شما درکش خیلی سخت‌تر از آن است که بتوانید متصور شوید. این‌که می‌توان بدون دخالت در زندگی دیگران هم حکومت کرد. این‌که به جای نگرانی درباره ازدواج یا رابطه دو مرد یا زن همجنس‌گرا باید نگران ازدواج اجباری تعداد زیادی کودک در کشور بود که هر روز به خانه بخت فرستاده می‌شوند.

abasi

 

کودکانی که هر روز و هر شب به آن‌ها تجاوز می‌شود. این‌که ازدواج اجباری و زوری است که مسئله امروز جهان است. نادیده گرفتن حق و نظر یک انسان دیگر در رابطه با مردی که می‌تواند جای پدربزرگ یا پدرش باشد نه رابطه دو انسان که خودخواسته و در شرایط بلوغ کامل انتخاب می‌کنند.

برای همین تضاد‌ها بین خواست‌های بین المللی امروز جهان و نظام مطلقه اسلامی است که حرف‌های مسئولین خنده‌دار و مضحک و تاسف‌انگیز است و متاسفانه گاهی به پای خیلی از ما نوشته می‌شود.

یک ایرانی در هر کجای جهان علاوه بر تحمل شرایط سخت زندگی مهاجرت باید زندگیش تحت تاثیر این بیانات و گفته‌ها باشد و توضیح دهد که خودش به عنوان یک ایرانی آزاده این چنین نمی‌اندیشد و البته بسیاری از هم‌میهنانش هم چنین فکر نمی‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. elham
    1

    ali bod…

    جای نگرانی درباره ازدواج یا رابطه دو مرد یا زن همجنس‌گرا باید نگران ازدواج اجباری تعداد زیادی کودک در کشور بود که هر روز به خانه بخت فرستاده می‌شوند.