Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
درباره غسل دادن فروغ فرخزاد

«سپانلو هم حرف‌های کیمیایی را تکذیب کرد»

2014 June 02

خبر / رادیو کوچه

 

«محمدعلی سپانلو» با کذب خواندن اظهارات «مسعود کیمیایی» درباره غسل دادن فروغ فرخزاد و کانون نویسندگان، گفته است،اصلن مگر می‏‌شود با مرده محرم شد؟

«مسعود کیمیایی» اخیرندر مصاحبه‎ای گفته، او، «محمدعلی سپانلو»، «مهرداد صمدی»، «اسماعیل نوری‌علا» و «احمدرضا احمدی» به دنبال آمبولانس حامل پیکر فروغ به غسالخانه‎ای در خیابان زرگنده می‎روند و چون غسالخانه مرده‌شورِ زن ندارد، او و یک نفر دیگر از این جمع به فروغ محرم می‎‌شوند و پیکر او را می‎شویند.

sepanlo

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز یک‌شنبه یازدهم خرداد ماه در این رابطه گزارش داده است، پس از تکذیب این حرف از جانب پوران فرخزاد، خواهر فروغ فرخزاد، محمدعلی سپانلو – شاعر و نویسنده پیشکسوت – در گفت‎وگو با این خبرگزاری اظهار کرده است: «این حرف آقای کیمیایی کذب محض است، آقای کیمیایی در آن زمان هیچ شهرتی نداشت که بخواهد با این جمع همراه باشد.»

وی همچنین گفته است، «کیمیایی» اولین فیلمش را در سال ١٣۴٧ ساخت، در حالی‌که فروغ در سال ١٣۴۵ از دنیا رفت. حالا می‏‌گوید شخص دیگری هم بوده که شریک جرم پیدا کند؟ او در زمان مرگ فروغ جوانکی بیش نبود و گذشته از این، مگر می‎شود با مرده محرم شد؟ مگر مادر فروغ می‎گذاشت چنین اتفاقی رخ بدهد؟ این حرف‎ها دروغ است و من نمی‎دانم هدف کیمیایی از زدن این حرف‎ها چیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. سارینا
    1

    مسعود کیمیایی چه راحت داره با این دروغ ها تمام گذشته ی خودش رو خراب می کنه. گفتن پیری و هزار درد و بلا اما نه دیگه اینجوری