Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
در پاسخ به اظهارات اخیر روحانی

«مصباح از روحانی پرسید دین‌ات را از فیضیه یاد گرفتی یا انگلستان»

2014 June 06

خبر / رادیو کوچه

 

در واکنش به سخنان اخیر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و موضع‌گیری او علیه «دین دولتی»محمدتقی مصباح‌ یزدی گفت که «برخی مسوولین»  شعار جبهه ملی در رابطه با «جدایی دین از سیاست» را تکرار می‌کنند.

پایگاه خبری انتخاب در روز پنج‌شنبه، پانزدهخرداد ماه نوشته است، آقای مصباح یزدی که در برنامه‌ای مرتبط با سالگرد درگذشت آیت‌اله خمینی، سخن‌رانی می‌کرد، اظهار داشت: «عده‌ای می‌گویند دولت وظیفه‌ای برای دین مردم ندارد، بلکه وظیفه دولت فقط برداشتن تحریم‌ها و آن هم نه با مقاومت، بلکه از راه دیپلماسی است. این بر خلاف خط امام [آیت‌اله خمینی] است. مگر امام  [آیت‌اله خمینی] برای تحریم و اقتصاد قیام کرد؟ مگر این همه شهید برای شکم و تحریم جان خود را فدا کردند؟»

mesbah

وی همچنین گفته است، برخی افراد عمامه به سر که دارای مسوولیت هستند، در واکنش به اجتماع مردم در خصوص بدحجابی و نگرانی علما از وضع دین و فرهنگ و تجمع روحانیت در فیضیه، آن‌ها را کسانی معرفی می‌کنند که اسلام را نشناخته‌اند و آن‌ها را متهم به توهم می‌کنند. باید از وی پرسید مگر خود تو دین‌ات را از کجا یاد گرفته‌ای؛ از فیضیه یا انگلستان؟

حسن روحانی، رییس جمهور ایران به تازگی با زیر سوال بردن مقوله «دین دولتی» گفته بود که “دولت دینی خیلی دولت خوبی است ولی دین دولتی را نمی دانم. دین را نباید به دست دولت بدهیم. دین دست کارشناسان خودشان است. دین دست علما، حوزه‌ها، مراجع، صاحب‌نظران، فرهیختگان و دلسوزان است و آنها باید دین را تبلیغ کنند و دولت باید حمایت و کمک کند.

مطالب مرتبط

روحانی در جواب احمد خاتمی گفت دولت نباید دین را تبلیغ کند

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,