Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
نماینده اسراییل در آژانس انرژی اتمی

«ایران اطلاعات نادرست به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌دهد»

2014 June 06

خبر / رادیو کوچه

 

نماینده اسراییل در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری ایران با این آژانس را به طور غیرقابل قبولی کند دانست و این کشور را متهم کرد که اطلاعات نادرست به آژانس می‌دهد.

خبرگزاری «رویترز» روز پنج‌شنبه پانزدهم ژوئن گزارش داده است، مراو زافری اودیز٬ نماینده اسراییل در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی٬ در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه، بر روی وب‌سایت آژانس قرار گرفت٬ اعلام کرد که تهران به سوء استفاده خود از برنامه گام به گام هسته‌ای مرتبط با توافق ژنو ادامه می‌دهد.

«مراو زافری اودیز»، به علت تعطیلات یهودیان در نشست فصلی شورای حکام آژانس شرکت نکرده بود٬ در این بیانیه نحوه همکاری ایران با آژانس را غیرقابل قبول خوانده و گفته است: «ایران به ارایه توضیحات نادرست هسته‌ای ادامه خواهد داد تا ماهیت اصلی فعالیت‌های اتمی خود را پنهان کند.»

ajans-atomi

پیش‌تر در روز دوم ژوئن، «یوکیا آمانو»٬ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی٬ در اولین روز از نشست فصلی شورای حکام آژانس در وین٬ با تاکید بر این‌که هنوز تمامی ابهامات در زمینه برنامه هسته‌ای ایران رفع نشده، از هم‌کاری‌های ایران با آژانس به منظور رفع ابهام از برنامه‌ هسته‌ای خود استقبال کرده بود.

به همین دلیل، اسراییل از نحوه تعامل ایران با آژانس انتقاد کرده و گفته است که جمهوری اسلامی تنها در حال خریدن وقت برای پیش‌برد اهداف هسته‌ای خود است.

به دنبال اظهارات «یوکیا آمانو»، آمریکا و اتحادیه اروپا ضمن استقبال از هم‌کاری ایران با آژانس٬ از تهران خواستند تا بر سرعت این هم‌کاری بیفزاید.

مطالب مرتبط

ایران موافقت کرد اطلاعات بیشتری به آژانس ارایه کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,