Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
در شهر تفتان استان بلوچستان پاکستان

«انفجار در کاروان پاکستانی‌های شرکت‌کننده در مراسم ١۴ خرداد»

2014 June 09

خبر / رادیو کوچه

 

هتل محل استقرار کاروان پاکستانی‌هایی که برای مراسم سالگرد درگذشت آیت‌اله خمینی به ایران آمده بودند، در استان بلوچستان پاکستان، هدف حمله قرار گرفت و منابع خبری از کشته‌شدن بیست و سه نفر از آن‌ها خبر داده‌اند.

وب‌سایت «تابناک»، بامداد روز دوشنبه نوزدهم خرداد ماه نوشته است، دقایقی پیش چهار انفجار در محل هتل‌های اقامتی زائران پاکستانی شرکت کننده در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌اله خمینی، در شهر تفتان استان بلوچستان پاکستان رخ داد که طی آن چند نفر از اعضای این کاروان جان باختند.

بنابه گزارش این وب‌سایت، چهار هتل هاشمی ، مرتضا، حفیض و بنگالی محل وقوع این حادثه بوده و حمله کنندگان بعد از انفجار بروی زائران آتش کشوده‌اند.

بنابه همین گزارش، هنوز خبری دقیقی از تعداد کشته شدگان این حمله در دسترس نیست. در حالی که منابع پاکستانی از کشته شدن دست‌کم ۳ نفر در این عملیات خبر می‌دهند برخی رسانه‌های داخلی تعداد کشته‌شده‌ها را تا ۳۶ تن هم تخمین زده‌اند.

11

عکس تزئینی است

با این حال لحظاتی پیش خبرگزاری «فرانسه»به نقل از «اکبر دورانی»، مسوول امور داخلی استان بلوچستان تعداد کشته‌ها را تا کنون ۲۳ تن اعلام کرد.

با توجه به وخیم بودن حال تعدادی از مجروحان این حادثه امکان افزایش تعداد کشته‌های این عملیات تروریستی وجود دارد.

بنا به گزارش رسانه‌ها محلی در یکی از این حمله‌ها مردان مسلح ناشناس سرنشینان یک اتوبوس را که در نزدیکی محله چاگی پارک شده بود را به مدت ۱۵دقیقه زیر رگبار گلوله گرفتند. آن‌ها همچنین با پرتاب نارنجک به داخل این اتوبوس موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از این زائران شدند.

این افراد که روز چهارشنبه گذشته برای شرکت در مراسم بزرگداشت سالروز مرگ آیت‌اله خمینی به تهران آمده بودند، بعد از مراسم قصد بازگشت به کشورشان را داشتند در مسیر بازگشت هدف حمله گروه‌های ناشناس قرار گرفته‌اند.

 

اعضا این کاروان‌های عموما از طایفه هزاره‌های پاکستان بودند که از شیعیان این کشور به شمار می‌روند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,