Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
خبرهای ورزشی

«کاندید امروز فدراسیون سوارکاری، یار غار مرتضوی است»

2014 June 10

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کاندید امروز فدراسیون سوارکاری، نماینده مجلسی که یار غار مرتضوی است

نزدیک به شش ماه از استقرار «محمود گودرزی» در وزارت ورزش و جوانان می‌گذرد و به رغم برخی اقدامات قابل تحسین وی در این وزارت‌خانه، بی‌پاسخ ماندن برخی ‌مسایل در حوزه این وزارت‌خانه، هم‌چنان نگرانی‌هایی را برای اهالی ورزش به‌ هم‌راه داشته است. مهم‌ترین چالش محمود گودرزی در این زمینه، برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی است که با گذشت نزدیک به شش ماه از دوران وزارت او هم‌چنان پرونده‌شان باز است و ابهاماتش فراوان.

وضعیت نابسامان فدراسیون‌های ورزشی از آن دست موضوعاتی است که به دولت قبل و بعد ربطی ندارد. با رفتن قبلی‌ها و آمدن بعدی‌ها، هم‌چنان بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی ما با سرپرست اداره می‌شوند و بسیاری از انتخابات‌ها به تعویق می‌افتند و بسیاری دیگر از این فدراسیون‌ها، هم‌چنان با روسای با سابقه چند دهه مدیریت اداره می‌‌شوند.

بنابراین گزارش، فدراسیون‌های هاکی، بوکس و اسکی تنها بخشی از این فدراسیون‌های حاشیه‌دار و جنجالی هستند که انتخابات آن‌ها در ماه‌های گذشته با علامت سوال‌های فراوانی برگزار شد و البته هیچ فردی در وزارت ورزش و جوانان لازم ندید به آن پاسخ بدهد.

mortazawi

هم‌اکنون و پس‌ از مدتی بی‌خبری انتخابات فدراسیون سوارکاری حاشیه‌ساز شده است؛ فدراسیونی که به طرز عجیبی بیش از دو سال است ‌با «سرپرست» اداره می‌شود و مجامع انتخاباتی‌اش در سال‌های اخیر همواره لغو شده‌اند. آخرین مجمع این فدراسیون، قرار بود ٢۶ اسفندماه سال گذشته‌ برگزار شود که آن هم بنا به دلایل نامعلومی یک‌باره لغو شد تا بلاتکلیفی این فدراسیون به خرداد سال ٩٣ بکشد.

اما نکته عجیب در انتخابات خرداد امسال و اسفند سال گذشته این فدراسیون این است که یک کاندیدای اضافه در میان لیستی که روز گذشته این فدراسیون به عنوان نامزدهای انتخاباتی معرفی کرده دیده می‌شود. بین دوازده کاندیدای اسفند ٩٢ و خرداد ٩٣ نام «عبدالرضا عزیزی»، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس به چشم می‌خورد که ‌‌یک‌باره سر از انتخابات این فدراسیون درآورده است.

پیشترها خیلی‌ها لغو بی‌دلیل انتخابات این فدراسیون را به دلایل سیاسی ربط می‌دادند و حالا نام یک مرد سیاسی در میان نامزدهای یک فدراسیون ورزشی دیده می‌شود؛ مردی که با رای مردم باید روی یکی از صندلی‌های سبز بهارستان بنشیند، حالا سودای نشستن بر صندلی ریاست یک فدراسیون را هم در سر می‌پروراند؛ آن هم در حالی‌که در ماه‌های اخیر چالش بزرگی برای حضور نمایندگان مجلس و شورای شهر در راس ریاست فدراسیون‌های ورزشی وجود داشته و «احمد دنیامالی» ریاست فدراسیون قایق‌رانی را به دلیل حضور در شورای شهر واگذار کرده بود.

azizi

«عبدالرضا عزیزی»، نماینده مردم شیروان و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در سال‌های اخیر به حمایت سرسختانه از قاضی مرتضوی معروف بوده و در اوج کشمکش میان دولت و مجلس بر سر ماندن یا رفتن سعید مرتضوی از ریاست سازمان تامین اجتماعی چندین و چند‌بار در صحن مجلس اقدام به جمع‌آوری امضا در حمایت از مرتضوی کرده بود. او حتا یک‌بار در حمایت از مرتضوی گفته بود، مرتضوی نظام را نجات داد.

«سید‌مهدی هاشمی»، دیگر نماینده مجلسی است که در یک سال اخیر با پافشاری فراوان می‌خواهد صندلی ریاست خود در فدراسیون تیراندازی را حفظ کند و به همین دلیل، انتخابات فدراسیون تحت مدیریت او در ماه‌های اخیر با چالش‌هایی هم‌راه بود. با در نظر گرفتن هاشمی تا کنون نمایندگان مجلس اسب خود را برای انتخابات دو فدراسیون ورزشی زین کرده‌اند و این در حالی است که هم‌چنان حضور آنها در دو پست مغایرت‌های قانونی دارد. سازمان بازرسی دی‌ماه سال گذشته حضور نمایندگان شورای شهر و مجلس را در پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی خلاف قانون خوانده بود.

کارلوس دونگامیهمان ویژه‌برنامه فردوسی‌پور در سیمای ایران

اولین قسمت از برنامه «بیست چهارده» امشب با حضور «کارلوس دونگا» روی آنتن خواهد رفت.

برنامه «بیست چهارده» ویژه برنامه جام‌جهانی به تهیه‌کنندگی و اجرای عادل فردوسی‌پور قرار است از دوشنبه ١٩ خرداد روی آنتن صدا و سیمای ایران برود. اما نخستین قسمت از این برنامه یک مهمان ویژه دارد؛ کارلوس دونگا کاپیتان و سرمربی سابق تیم‌ملی برزیل.

donga

«عادل فردوسی‌پور» در حالی این خبر را تایید کرد که پنج‌شنبه شب در برنامه سینما گلخانه اعلام کرد که یک مهمان بین‌المللی دارد اما نام او را نگفت. هر چند یک روز پیش از همه این اتفاقات روزنامه «جام‌جم» وابسته به صدا و سیما مهمان عادل را لو داده بود. جالب این‌جاست که فردوسی‌پور رابطه چندان خوبی با کارلوس دونگا ندارد و در زمان مربیگری او در تیم‌ملی برزیل، نحوه لباس پوشیدن دونگا سوژه همیشگی عادل بود.

اولین قسمت از برنامه «بیست چهارده» امشب ساعت ٢٣ از شبکه ٣ سراسری سیمای ایران پخش خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,