Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
پس از تصرف موصل و تکریت

«داعش در حال پیشروی به سمت بغداد است»

2014 June 12

خبر / رادیو کوچه

 

پس آن‌که طی چند روز گذشته گروه اسلام‌گرای تندرو دولت اسلامی شام و عراق که با نام «داعش» شناخته می‌شود، توانست کنترل شهرهای موصل و تکریت را به دست گرفته و ارتش عراق را وادار به عقب‌نشینی از این مناطق کند، اکنون خبرها حاکی از آن است که این گروه قصد حمله به بغداد را دارد.

در حالیکه طی چند روز اخیر، شبه‌نظامیان داعش، در مناطق عمدتن سنی نشین عراق، ارتش این کشور را وادار به فرار کرده بودند، اما اکنون براساس گزارش‌های تایید نشده، واحدهای ارتش توانسته‌اند مانع از پیشروی داعش به سوی پایتخت شوند.

شبکه خبری «روداو» روز پنج‌شنبه دوازدهم ژوئن گزارش داد، گروه اسلام‌گرای تندرو داعش به طرف بغداد حرکت کرده و در دو منطقه تاجی در ٢۴ کیلومتری و عوضیم در ۵۶ کیلومتری بغداد با ارتش عراق درگیر شده‌اند.

daesh

پیش از این «ابوبکر محمد عدنانی» سخن‌گوی گروه داعش در یک نوار ویدیویی از نیروهای این گروه خواسته بود که به طرف بغداد حرکت کنند.

«ابوبکر محمد عدنانی»در این پیام ویدیویی گفته است: به پیش‌روی‌های خود ادامه دهید جنگ هنوز تمام نشده اما در بغداد و کربلا خاتمه خواهد یافت. در آمادگی کامل باشید و به سمت بغداد پیش روی کنید.

در همین رابطه  فرماندهی عملیات بغداد دستور داده است، تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های پایتخت عراق را از ساعت 10 شب تا 6 صبح ببندند.

مطالب مرتبط

داعش، شهر تکریت زادگاه صدام در عراق را هم تصرف کرد

داعش کنترل کامل موصل را در دست گرفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,