Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
در مبارزه با داعش در عراق

«روحانی از اعلام آمادگی ایران برای هم‌کاری با آمریکا خبر داد»

2014 June 14

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی» رییس‌جمهوری ایران روز شنبه بیست و چهارم خرداد ماه، در یک مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران داخلی و خارجی به صورت تلویحی گفت، ایران در صورت درخواست عراق برای حل بحران داعش، هم‌کاری با آمریکا را در نظر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزری‌های داخل ایران، حسن روحانی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احتمال همکاری ایران و آمریکا برای مبارزه با داعش اظهار کرد: «آمریکایی‌ها هم ممکن است بخواهند اقداماتی انجام دهند، من از طرح آن‌ها بی‌خبرم اما آن‌چه امروز برای ما مهم است، خواست ملت و دولت عراق است، بنابراین اگر کمکی از دست ما برآید، آمادگی داریم.»

rohani

رییس جمهوری ایران در پاسخ به سوال دیگری در این رابطه گفته است، تا کنون جز دولت و ملت عراق کس دیگری علیه داعش وارد عمل نشده اما هرگاه آمریکا علیه داعش اقدامی کرد، می‌شود درباره همکاری با این کشور فکر کرد.

آقای «روحانی» در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب نیزاظهار داشته است: «ما نمی‌خواهیم در پرونده هسته‌ای متوقف شویم. در مورد مسایل منطقه بین‌الملل اقتصاد و سرمایه‌گذاری در ایران با دنیا مذاکره خواهیم کرد. ایران نقطه بکری برای سرمایه‌گذاری است. بزرگ‌ترین منابع گاز دنیا برای ایران است.»

رییس جمهور ایران سپس به غرب هشدار داده و گفته استکه اگر توافقی انجام نشود، تهران مشکل چندانی نخواهد داشت، اما بهترین راه‌ حل دستیابی به توافق است، امری که به نفع همگان خواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,