Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
خبرهای ورزشی

«چهارده اشتباه جواد خیابانی در گزارش بازی کلمبیا و یونان»

2014 June 15

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

چهارده اشتباه جواد خیابانی در گزارش بازی کلمبیا و یونان

همه ایرانی‌ها با «جواد خیابانی» خاطرات زیادی دارند، گزارش‌های تلخ و شیرین بازی‌های تیم‌ملی ایران برابر عربستان و شاه‌کار وی مقابل استرالیا را هیچ‌کس از خاطر نبرده است، اما او در تمام گزارشات از سوتی‌های کوچک و بزرگ دریغ نمی‌کند و بارها با روح و روان مخاطب بازی می‌کند. علاوه بر سوتی‌های کلامی، وی عادت دارد در رابطه با چیزی که اطلاعاتی راجع به آن ندارد اظهار نظر کند؛ از سن بازیکنان گرفته تا زندگی شخصی و قابلیت‌های آنها. هنوز همه بازی فینال لیگ قهرمانان امسال را به خاطر دارند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به گاف‌های جواد خیابانی در اولین گزارش جام‌جهانی‌اش؛ گزارشی که خیلی‌ها آرزو دارند آخرینش باشد. مخصوصن هواداران تیمی که بازی آن در حال پخش با گزارش اوست. او در این بازی مکزیک را جزیی از آمریکای جنوبی به حساب آورد!

khiabani-ferdosipor

١. می‌شه گفت اروگوئه یا می‌بره یا می‌بازه یا مساوی می‌کنه.

عادل: اینو خودت تنها گفتی؟

٢. داور از اسپری‌هایی استفاده میکنه که مثل برف شادی خودمونه.

٣. خطاب به فردوسی‌پور: اسم برنامه‌تون چیه. (وی اسم برنامه‌ای که در آن حضور دارد را نمی‌داند؛ آن هم در حالی که یک هفته‌ای از پخش آن می‌گذرد)

۴. بازیکن کلمبیا که ابروش تازه خوب شده (ظاهرن بازیکن اسم ندارد)

۵. مهندس الکتریک.

۶. حالا مهاجم کلمبیا هست و تنها (!!!) مدافع رو به روش. یک نفر هم سمت راسته یکی هم سمت چپه. (یپس، تنها اوست و مدافع رو‌به‌رو، یکی هم این طرف، یکی هم اون‌طرف، پنجمین یونانی هم اضافه شد)

٧. دروازه‌بان یونان، بازیکن گرانادا که همین چند وقت پیش در بازی برابر بارسلونا پیروز شدن و حتا بازیو بردن.

٨. او هم اسمش رو پشت لباسش نوشته (باید چه چیزی نوشته باشد؟)

٩. با شنیدن نام کلمبیا اونا که اهل مطالعن یاد اون نویسنده فقید هم میفتن؛ کلمبیا یه نویسنده معروف به اسم گابریل گارسیا مارکز داره!

١٠. از مرکز زمین به میانه میدان می‌فرسته.

١١. فوتبال آمریکای لاتین اروپای لاتین رو میبره.

١٢. اولین تعویض برای یونان آغاز میشه.

١٣. استرالیا تیم اول آسیاست!!!

١۴. به زبان ما سقراط برای یونان بازی می‌کنه.

شک ندارم که می‌توانیم نیجریه را ببریم

قرار است نیجریه‌ای‌ها جلو بیایند و به امید بردی ساده به دروازه ایران بتازند، اما فقط کافی است یک توپ را از دست بدهند!

تنها یک روز تا روز سرنوشت. «کارلوس کی‌روش» مثل ژنرال‌های ارتش بین سربازانش قدم می‌زند و در میان تعداد دستیارانش انگار از همه‌سان می‌بیند. او پشت درهای بسته، همه آنچه را که لازم بوده به شاگردانش گفته. چه برای بیرون زمین و چه برای لحظه لحظه مسابقه: من فکر همه جا را کردم. همه چیز تمرین شده. از یک سال قبل که می‌گفتم باید این برنامه اجرا شود، فکر لحظه به لحظه کاری را که قرار بود انجام دهیم، کرده بودم و حالا آرامش دارم.

kirosh

بازی آخر تیم‌ملی پشت درهای بسته، همه آن چیزی است که سرمربی برایش اهمیت داشته. او با آن بازی توانسته بازی یک هفته بعدش را ترسیم کند. اگرچه حالا درباره آن بازی می‌گوید: آن بازی برای هفته قبل بود. آن ماکتی از بازی اصلی ماست. کارلوس اما از آن روز به بعد خیلی مصمم‌تر همه چیز را پی گرفته. بازی که تمام شد، سر میز شام در جمع دستیارانش این جمله را چند بار تکرار کرد: حالا دیگر شکی ندارم که می‌توانیم برابر نیجریه برنده باشیم. حالا اگرچه این‌قدر حرفه‌ای هست که حرفش را در جمع رسانه‌ها تکرار نکند اما با ترس هم سخن نمی‌گوید: آنها ما را اصلن به حساب نیاوردند و ما هم سعی کردیم که دور از دیدشان باشیم اما روز بازی روز ماست. من با بچه‌هایم قولی داشتیم که برایش جنگیدیم. این‌که طوری به میدان برویم که وقتی بازی تمام شد سرافکنده نباشیم حتا اگر بازی را نبرده بودیم.

او بارها و بارها درس‌هایش را برای بازیکنانش ترسیم کرده. حالا دیگر اگر «علیرضا حقیقی» توی دروازه می‌ایستد قرار نیست کابوس مهاجمان نیجریه را ببیند. همه تیم می‌داند که چه‌طور باید خوب دفاع کنند و چه‌طور در حمله باشند که اشکان درباره‌اش می‌گوید: مهم شکل دفاع ماست چون اگر خوب دفاع کنیم حتا جلوی آرژانتین هم صاحب فرصت حمله می‌شویم. او بازیکنانش را آن‌چنان با هم گره زده که برای اولین‌بار در تاریخ تیم‌ملی در اردو همه بازیکنان از یک باند هستند دیگر دسته و گروه جدایی نیست. همه چیز حول یک محور است و این امید را به موفقیت افزایش می‌دهد. این‌که بچه‌ها یک روز پیش از بازی ترسی در چهره‌های‌شان ندارند. کسی از تیم انتظار بردن ندارد اما آنها خودشان به برد فکر می‌کنند. از علیرضا حقیقی که می‌گوید: مگر چه چیزی از حریف کمتر داریم، تا قوچان‌نژاد که می‌گوید: شانس‌مان برابر است. ما می‌رویم برای یک بازی شجاعانه.

آنها همه به خط شدند و هدفشان را می‌شناسند. برایش زجر کشیده‌اند. می‌خواهند خوب دفاع کنند به وقتش گل بزنند. آنها می‌روند تا حتا اگر بازنده بودند سرافکنده نباشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


 1. saman
  1

  چقدر باحالی تو آخه. مورد ۱ رو گفت ولی نگفت اروگوئه. گفت کلمبیا. پس اینجا رو خودت سوتی دادی
  مورد دوم هم سوتی محسوب نمیشه.
  مورد ۴ رو میتونیم یه نوع توضیح در مورد بازیکن بدونیم نه اینکه فرض رو بر فراموش کردن اسم بازیکن بذاریم.
  مورد ۵ هم زیاد اشکالی نداره گفتنش
  مورد ۸ رو هم گفت اسم کوچیکش رو نوشته. کلی توضیح داد که بعضی ها اسم کوچیک رو میزنن اینم زده. پس اینم سوتیه شما هست
  مورد ۱۴ هم اشکالی نداره. اسم طرف رو به فارسی ترجمه کرد. مثل جوزف که همون یونس فارسی هست. یا دیوید که میشه داوود.
  درسته جواد سوتی میده. اما کار شما هم درست نیست دوست محترم. که هرچیزی ورداری تو بوق و کرنا کنی و به اسم سوتی قالب کنی به ملت


 2. ahmad
  2

  سامان جون دوسش داری مبارکت ببرش خونه جای دکوری بزار سرطاقچه حالشو ببری…!‏‎ ‎