Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
معارفه بدون حضور خبرنگاران

«درگیری و مجروح شدن یکی از اسایتد در معارفه سرپرست دانشگاه امیرکبیر»

2014 June 28

خبر / رادیو کوچه

 

شکستن در ساختمان فارابی، مجروح شدن یکی از اساتید و متشنج شدن مراسم، از جمله حاشیه‌هایی بود که روز شنبه هفتم تیر ماه، در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر رخ داد.

خبرگزاری «مهر»، روز شنبه هفتم تیر ماه گزارش داده است، مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی امیر کبیر صبح روز شنبه بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و براساس آن‌چه دانشجویان شرکت کننده در مراسم عنوان کرده‌اند این مراسم با حاشیه‌هایی روبرو بود.

این خبرگزاری به نقل از یکی از دانشجویان حاضر درجلسه که عضو یکی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است گزارش داده است، برنامه تودیع و معارفه قرار بود با حضور نماینده پارلمانی وزیرعلوم ، جامعه دانشگاهی اساتید و کارکنان دانشگاه ساعت ١٠ صبح در سالن آمفی تئاتر ساختمان فارابی برگزار شود.

daneshgah

بنابه این گزارش، این دانشجو در ادامه گفته است، با توجه به این‌که ظرفیت سالن تکمیل شده بود، انتظامات «درب»ساختمان فارابی را بسته بود که  یک سری از دانشجویان دانشگاه برای ورود به داخل سالن با انتظامات درگیر شده و در شیشه‌ای ساختمان را شکسته و وارد سالن شدند. این موضوع باعث شد نظم جلسه به هم بریزد و به دلیل مشکلاتی که پیش آمد، یکی از اساتید حاضر در جلسه از ناحیه دست مجروح شود.

براساس گزارش این خبرگزاری، وی یادآورشده است: برخی دانشجویان حاضر در مراسم شعارهایی سر می دادند که از جمله آن‌ها می توان به  «دانشگاه جولانگاه جریان سیاسی نیستڵ و «جو سیاست‌زده مساوی با عدم رشد علمی»اشاره کرد.

بنابه همین گزارش دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این رابطه گفته است: «این دانشجویان بعد از شکستن در با دست نوشته‌هایی در حمایت از مجید توکلی وارد سالن شدند که البته حمایت از مجید توکلی خود مشخص می‌کند که پشت پرده این مسایل چیست.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,