Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
طی پیامی به مسلمانان آمریکا و جهان

«جان کری آغاز ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفت»

2014 June 30

خبر / رادیو کوچه

 

«جان کری» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا آغاز ماه رمضان را به مسلمانان جهان و میلیون‌ها مسلمان در آمریکا تبریک گفت.

آقای «کری» در پیامی به این مناسبت گفته است: در حالی که ماه مقدس رمضان آغاز می‌شود، برای میلیون‌ها مسلمان در آمریکا و بسیاری بیش‌تر در سرتاسر دنیا رمضانی مبارک را آرزو می‌کنم.

در این پیام آمده است، رمضان زمانی است برای تاملی صلح آمیز و عبادت، زمانی برای اعمال محبت‌آمیز و خیر، ارزش‌هایی جهانی و آرمان‌هایی که درقلب هر انسانی حک شده‌اند.

آقای «کری» هم‌چنین در پیام خود گفته است: مسلمانان در سراسر کره زمین گرد هم می‌آیند و سنتی غنی را با روزه گرفتن و عبادت گرامی می‌دارند، همانطور که نسل‌های مختلف از زمان حضرت محمد چنین کرده‌اند. این‌جا در آمریکا مسلمانان رمضان را به شیوه‌هایی که نشان دهنده تنوع بزرگ کشور ما و روحیه جامعه‌ای که ما را به هم متصل می‌کند، جشن می‌گیرند.

kerry_baghdad

وزیر امور خارجه آمریکا، تنوع و میهن‌پرستی جوامع مذهبی آمریکا رامنابع قدرت برای همه آمریکایی‌ها دانسته و گفته است، آزادی مذهب ما یادآور قدرت‌مندی از سنت‌هایی است که ما به طور مشترک با هم داریمو ما از ادیان متعدد با هم در یک سرزمین مشترک ایستاده‌ایم.

وی همچنین گفته است: من، به همراه بسیاری از سفرایمان در سراسر دنیا، میزبان مراسم افطار در ورازت امور خارجه در واشنگتن دی سی خواهم بود. این مراسم رهبرانی را از کل جامعه مسلمانان گرد هم می‌آورد تا با یک‌دیگر جمع شوند و در مورد ارزش‌های مشترک‌مان تامل کنند.

«جان کری» در پایان افزوده است: من از طرف وزارت امور خارجه ایالات متحده برای مسلمانان سراسر دنیا رمضانی آرام و ماهی فرخنده را آرزو می‌کنم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments


  1. بیداد
    1

    درود به شرفت


  2. فاطمه
    2

    یادش به خیر یه زمانی هم امام خمینی شب کریسمس برای مسیحیا کادو می گرفت.چقدر زود از آرمان هاش فاصله گرفتیم.الآن هر کی از روی دلسوزی حرف بزنه می گن ضد انقلابه