Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
اسامی برندگان جوایز اسکار اعلام شد

«اعلام برندگان اسکار»

2010 March 08

رادیو کوچه

سرانجام پس از گمانه‌زنی‌ها و انواع و اقسام حاشیه‌ها و اظهارنظرها و اتفاقات عجیب و غریب، اسامی برندگان جوایزه اسکار که عمومن آن را مهم‌ترین جایزه سینمایی در جهان می‌دانند، در سالن «کوداک» در میان زرق و برقی که هر سال با شدت بیشتری خودنمایی می‌کند، اعلام شد.

سایت اسکار نوشت: «نکته جالب این که زمان برگزاری مراسم اسکار ازسوی آکادمی هنر تاریخ 7 مارس اعلام شده بود ولی این مراسم عملن از ساعت 4.5 صبح روز هشتم مارس شروع شد!»

نخستین تندیس اسکار هم به «کریستوف والتس» بازیگر زاده اتریش و هم‌بازی برد پیت در فیلم «حرامزاده‌های بی‌آبرو» ساخته کوینتین تارانتینو رسید. والتس که جایزه را از دستان پنه‌لوپه کروز گرفت برای بردن اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بازیگران کهنه‌کاری را کنار زد.

اسامی (برخی برندگان اعلام شده) به همراه اسامی نامزدها در هر رشته به شرح زیر است:

* بهترین بازیگر مرد:

برنده: جف بریجز(دل دیوانه)

نامزدها: جف بریجز (دل دیوانه)، جورج کلونی (بالا در آسمان)، کالین فرث (یک مرد مجرد)، مورگان فریمن (شکست ناپذیر)، جرمی رنر (هرت لاکر)

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برنده: کریستوف والتس (ایستگاه آخر)

نامزدها: مت دی‌مون (شکست ناپذیر)، وودی هارلسون (پیغام رسان)، کریستوفر پلامر (ایستگاه آخر)، استنلی توچی (استخوان های دوست داشتنی)، کریستوف والتس (حرامزاده های شرم آور)

* بهترین بازیگر نقش اول زن

برنده: ساندرا بولاک(نقطه کور)

نامزدها: ساندرا بولاک (نقطه کور)، هلن میرن (ایستگاه آخر)، کری مالیگان (یک آموزش)، گابوری سیدیبه (پرشس)، مریل استریپ (جولی و جولیا)

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

برنده: مونیک (پرشس)

نامزدها: پنه لوپه کروز (9)، ویه را فارمیگا (بالا در آسمان)، مگی جیلینهال (دل دیوانه)، آنا کندریک (بالا در آسمان)، مونیک (پرشس)

* بهترین فیلم انیمیشن:

برنده: بالا

نامزدها: کورالین، آقای فوکس شگفت انگیز، شاهزاده و قورباغه، بالا

* بهترین کارگردانی هنری

برنده: آواتار

نامزدها: آواتار، دنیای تخیلی دکتر پارناسوس، نه، شرلوک هولمز، ویکتوریای جوان

* بهترین فیلمبرداری:

برنده: آواتار

نامزدها: آواتار، هری پاتر و شاهزاده دورگه، هرت لاکر، حرامزاده های شرم آور، روبان سفید

* بهترین طراحی لباس:

برنده: ویکتوریای جوان

نامزدها: ستاره درخشان، Coco before Chanel، دنیای تخیلی دکتر پارناسوس، 9، ویکتوریای جوان

* بهترین کارگردانی:

برنده: هرت لاکر(کاترین بیگ لو)

نامزدها: جیمز کامرون (اواتار)، کاترین بیگ‌لو (هرت لاکر)، کوینتین تارانتینو (حرامزاده‌های شرم‌آور)، لی دانییلز (پرشس)، جی سون رایتمن (بالا در آسمان)

* بهترین فیلم مستند:

برنده: خلیجک

نامزدها: بوروما وی. جی.، خلیجک، شرکت غذا، خطرناک ترین مرد آمریکا، کدام راه خانه

* بهترین فیلم مستند کوتاه:

برنده:  Music by Prudence

* بهترین تدوین:

برنده: هرت لاکر

نامزدها: آواتار، منطقه 9، هرت لاکر، حرامزاده های شرم آور، پرشس

* بهترین فیلم خارجی:

برنده: راز چشمانش

نامزدها: عجمی، شیر تأسف، یک پیامبر، راز چشمانش، روبان سفید

* بهترین چهره آرایی:

برنده: سفر ستاره ای

نامزدها: دیوو، سفر ستاره ای، ویکتوریای جوان

* بهترین موسیقی (غیراقتباسی)

برنده: بالا

نامزدها: آواتار، آقای فوکس شگفت انگیز، هرت لاکر، شرلوک هولمز، بالا

* بهترین ترانه اصیل:

برنده: دل دیوانه

نامزدها: شاهزاده و قورباغه، پاریس 36، 9، دل دیوانه

* بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:

برنده: لوگوراما

نامزدها: فرنچ روست، پیرزن زیبای خفته، بانو ودروگر، لوگوراما، مسأله نان و مرگ

* بهترین فیلم کوتاه:

برنده: مستأجران جدید

نامزدها: در، به جای لاترجی، کاوی، ماهی معجزه گر، مستأجران جدید

* بهترین فیلم:

برنده: هرت لاکر

نامزدها:آواتار، نقطه کور، منطقه 9، یک آموزش، هرت لاکر، حرامزاده های شرم آورپرشس، یک مرد جدی، بالا، بالا در اسمان

* بهترین صدابرداری:

برنده: هرت لاکر

نامزدها: آواتار، هرت لاکر، حرامزاده های شرم آور، سفر ستاره ای، بالا

* بهترین میکس صدا:

برنده: هرت لاکر

نامزدها: آواتار، هرت لاکر، حرامزاده های شرم آور، سفر ستاره ای، تغییر شکل دهندگان

* بهترین جلوه های ویژه:

برنده: آواتار

نامزدها: آواتار، منطقه 9، سفر ستاره ای

* بهترین فیلمنامه اقتباسی:

برنده: بالا در آسمان

نامزدها: منطقه 9، یک آموزش، In The Loop، پرشس، بالا در آسمان

* بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: (اصیل)

برنده: هرت لاکر (مارک بوآل)

نامزدها: هرت لاکر، حرامزاده های شرم آور، پیغام رسان، یک مرد جدی، بالا.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,