Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
از سوی کمیسیون اصل نود مجلس

«درخواست رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات اقتصادی دولت احمدی‌نژاد»

2014 July 22

خبر / رادیو کوچه

 

مصطفا افضلی فرد، سخن‌گوی کمیسیون اصل نود مجلس ایران از ارسال پرونده‌های تخلفات اقتصادی دولت محمود احمدی‌نژاد به قوه قضاییه خبر داد و خواستار رسیدگی خارج از نوبت و سریع به این پرونده‌ها شد.

خبرگزاری مجلس ایران خانه ملت، ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، مصطفا افضلی فرد روز دوشنبه سی‌امتیر ماه گفته است: «پرونده‌های تخلفات اقتصادی دولت قبل که در کمیسیون اصل نود به نتیجه رسیده و تخلفات آن احراز شده، به قوه قضاییه ارسال شده است.»

آقای افضلی فرد، با بیان این‌که «قوه قضاییه باید طبق قانون پرونده تخلفات دولت را خارج از نوبت رسیدگی کند.» افزوده است «اگر رسیدگی به این پرونده‌ها به سرعت انجام شد قوه قضاییه به وظیفه خود عمل کرده، در غیر این صورت تعلل کرده است.»

11

 

پیش از این مجالس هشتم و نهم بار‌ها از دولت محمود احمدی‌نژاد به قوه قضاییه شکایت کرده بودند. مجلس شورای اسلامی ۱۷اردیبهشت ۱۳۹۱سه پرونده تخلف دولت در «اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها»، «برداشت غیر قانونی از بانک‌ها» و «اجرای نادرست اصل ۴۴قانون اساسی» را به قوه قضاییه ارسال کرد.

مجلس ایران در فروردین سال ۱۳۹۰نیز از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری وقت ایران، به دلیل اجرا نشدن مصوبه تشکیل وزارت ورزش و جوانان شکایت کرد.

پس از این شکایت و همچنین شکایت کمیسیون اصل نود مجلس، شعبه ۷۶دادگاه کیفری استان تهران محمود احمدی‌نژاد را به دادگاه احضار کرد اما وی در دادگاه حاضر نشد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، بیست و هشتم خرداد سال گذشته احضار محمود احمدی‌نژاد پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را نوعی کج سلیقگی دانست و گفت که مقامات ارشد قضایی در جریان این احضار نبوده‌اند.

قوه قضاییه تاکنون گزارشی از سرنوشت شکایت‌های مجلس از دولت سابق ارایه نکرده است.

مطالب مرتبط

احتمال بازداشت احمدی نژاد به علت عدم حضور در دادگاه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,