Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
بازداشت خبرنگاران در ایران

«پیام ویدیویی مادر جیسون رضاییان به مسوولان جمهوری اسلامی»

2014 August 03

گزارش / رادیو کوچه

 

«ماری رضاییان»مادرخبرنگار زندانی روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»در تهران، در پیام ویدیویی کوتاه از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواسته «جیسون رضاییان»و همسرش «یگانه صالحی» را آزاد و او را از نگرانی برهانند.

خانم «ماری رضاییان»در این ویدیو کوتاه که توسط وب‌سایت نشریه «واشنگتن پست»منتشرشده می‌گوید: «شب سی و یک تیرماه پسرم جیسون رضاییان و همسرش یگانه صالحی با هم در ایران دستگیر شدند. این بازداشت بیش از هفت روز بدن تفهیم اتهام ادامه دارد. من به عنوان یک مادر، از بابت سلامتی و این‌که نمی‌دانم پسر و عروسم کجا هستند به شدت نگرانم. جیسون داروی فشاد خون مصرف می‌کند و بدون این دارو سلامتش به شدت در خطر است. او از کودکی عاشق ایران بود و قبل از مرگ پدرش، تقی رضائیان، سفرهای انفرادی خود را به ایران، نوشتن درباره عشق، مردم و فرهنگش را آغاز کرد. جیسون بعد به ایران رفت تا بتواند به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.

او با حرفه‌اش، عشق به ایران و زیبایی‌ها را به اشتراک گذاشت. او بسیاری را از گوشه و کنار جهان برای سفر به ایران تشویق کرد. جایی که او آن‌جا را خانه می‌نامد. جیسون و یگانه مشتاقانه تصویری را از ایران نشان می‌دهند که در غرب قابل دیدن نبود. من عاشق پسر و عروسم هستم و به تعهد آن‌ها به حرفه روزنامه‌نگاری افتخار می‌کنم. من به استاندارد‌های حرفه‌ای ، به حقیقت و توان‌مندی بالا، که به عنوان چراغ راه‌شان بوده آگاه هم. من خاضعانه از کسانی که پسر و. عروسم را در بازداشت نگه داشته‌اند خواهش می‌کنم آن‌ها را آزاد و شرایط دوباره در کنار هم بودن را فراهم، و نگرانی من را از سلامتی آن‌ها بر طرف کنند. »

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , ,