Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
بعد از ٣٥ سال کار

«زندگی ثریا حکمت هنرمند بازیگر در گوشه خیابان»

2014 August 05

گزارش / رادیو کوچه

 

«ثریا حکمت» با بیان اینکه در وضعیت مالی خیلی بدی به سر می‌برم، گفت: بعد از ٣۵ سال کار و ۶١ سال سن، من را به‌عنوان پیشکسوت قبول ندارند. درنتیجه از چندی دیگر در چادر زندگی می‌کنم.

این هنرمند بازیگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» که روز دوشنبه سیزدهم مرداد منتشر شد، اظهار کرد: صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج است و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول آن دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هم سه روز در چادر زندگی کرده است، گفته است: آن موقع هم به‌دلیل اینکه اجاره خانه‌ام عقب افتاده بود، صاحبخانه از پول ودیعه‌ام کم کرده بود که دیگر پولی برای خانه گرفتن نداشتم. بعد از کمک پنج میلیونی ارشاد توانستم جایی را اجاره کنم.

soraiahekmat

بنابه این گزارش، این بازیگر با بیان اینکه با مشکلات زیادی زندگی را می‌گذراند، ادامه داد: سال گذشته تصمیم گرفتم دو بار خودم را از بین ببرم و اقدام به این کار هم کردم اما موفق نشدم. الان کل دندان‌هایم را کشیده‌ام و هزینه درمان آن‌ها را ندارم. برای گرفتن بودجه به همه‌جا رفته‌ام. حتی چندی پیش به‌سراغ همسر آقای انصاری که مالک بازار مبل هستند، رفتم اما باز هم اتفاقی نیفتاد و نمی‌دانم این همه بودجه در مملکت جابه‌جا می‌شود، چرا من بعد از این همه سال فعالیت هنری نباید سهمی از آن داشته باشم؟

وی افزوده است: به خانه سینما رفتم، آنجا هم گفتند خودمان ۵٠٠ میلیون تومان بدهی داریم و نمی‌توانیم کمک کنیم. خانه پیشکسوتان هنر هم می‌گوید چون به‌عنوان هنرمند درجه دو معرفی شده‌ام، نمی‌توانند کمک کند. در صورتی که در فیلم‌های زیادی نقش اول بازی کرده‌ام. البته با صحبت‌هایی که با آنجا شده قرار است ١۵٠ هزار تومان به من بدهند.

«ثریا حکمت» ادامه داده است: به وزارت ارشاد نامه نوشتم و درخواست کمک کرده‌ام. زمانی آقای انتظامی (عزت‌اله) به ما کمک می‌کرد اما دیگر خسته شد و الان دیگر جواب تلفن را هم نمی‌دهد. اخیرا آقای ایوبی ماهی ٣۵٠ هزار تومان ماهیانه تعیین کرده‌اند و ١٨٠ هزار تومان هم از طرح تکریم می‌گیرم اما این مبلغ حتی نصف اجاره خانه‌ام هم نمی‌شود.

«آواز قو» آخرین فعالیت سینمایی حکمت محسوب می‌شود.

این بازیگر که بیش از ١٠ سال است فعالیت بازیگری ندارد در آثار دیگری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «نیش» و فیلم به‌یاد ماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی به ایفای نقش پرداخته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments


  1. مجید
    1

    خب مشکل اجاره خانه را می شود با رفتن از تهران به یک شهر کوچک برطرف کرد. حقوق ثابت هم که دارند. و احتمالا انتشار این خبر هم کمک های دیگری برایش فراهم می کند.


  2. سهراب
    2

    بله دیگه.مشخصه در مملکتی هر ثانیه به جمعیت کودن و مفت خور ملاهاش داره اضافه میشه که البته هر کدوم سهم عمام و مقرری ماهانه مکفی میگیرن و شکم بزرگ میکنن دیگه بودجه واسه هنرمندان معلومه که نمیمونه.خانه هنرمندان چیه دیگه وقتی که یارو از پول نفت و عرق جبین ملت حوضه میسازه از کاخ هم مجلل تر!