Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
برای بازپس‌گیری شنگال

«عملیات مشترک نیروهای مدافع خلق و پیشمرگه بر علیه داعش»

2014 August 06

خبر / رادیو کوچه

 

منابع امنیتی در اقلیم کردستان اعلام کردند که صبح روز سه‌شنبه پنجم آگوست در محور جلولا، جنگ و درگیری میان داعش و نیروهای پیشمرگهآغاز و حملات عناصر داعش درهم شکسته شد و در نبرد میان نیروهای پیشمرگه و شبه نظامیان گروه داعش در دو شهر «شنگال» و «زومار» که کردهای ایزدی در آن ساکن هستند، نیمی از شهر «شنگال» از سوی نیروهای کرد آزاد شده و تعدادی  جنازه  نیروهای داعش در منطقه به جامانده است.

روز سه‌شنبه پنجم آگوست رسانه‌های خبری کردستان تصاویری را پخش می‌گردند که هم نیروهای پیشمرگه کردستان و هم گریلاهای مدافع خلق در جبهه‌های مشترک بر علیه داعش می‌جنگیدند.

شب گذشته «مراد قریلان» عضو کمیته رهبری «پ‌ک‌ک» در یک پیام ویدیویی اعلام کرده بود، حزب کارگران کردستان، «پ‌ک‌ک» نیروهایش را برای باز پس‌گیری شنگال به منطقه اعزام می‌کند.

«مراد قریلان» در این پیام می‌گوید:«روح کردخواهی در شنگال نیرومند است و آن را برای داعش رها نخواهیم کرد. تمامی خلقمان بدانند که نیروهایمان امشب در آن شهر به نبردی عظیم خواهد پرداخت و گریلاها در آنجا خواهند ماند.»

grila

نیروهای مدافع خلق

«قریلان» همچنین رهبران اقلیم فدرال کردستان را به اتحاد ملی برای دفاع از مردمان منطقه در برابر حملات داعش فراخواند و خواست که یک فرماندهی مشترک میان نیروهای پیشمرگهو نیروهای گریلایی ایجاد شود . او گفت شنگال و کوبانی فرقی ندارند کما اینکهداعش مرزها را برداشته و باید همکاری کنیم برای ایجاد یک استراتژی مشترک ملی.

عضو کمیته رهبری «پ‌ک‌ک» با یادآوری آن‌که کردهای ایزدی به دلیل اعتقادات و باورهایشان، تاکنون هفتاد و دو بار در طول تاریخ قتل عام شده‌اند گفت هرچند گزارش‌هایی از کشتار در شنگال بدست آمده اما نیروهای گریلایی قطعن منتظر نمی‌نشینند تا قتل عام هفتاد و سوم در ابعادی بزرگ توسط داعش انجام شود.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که نیروهای اقلیم کردستان حمله به موصل مرکز اصلی داعش در عراق را آغاز کرده‌اند که در همین رابطه شبکه خبری «روداو» سه‌شنبه شب گزارش داد در درگیری میان نیروهای پیشمرگه و اسلام‌گرایان داعش در محله «حی‌العربیه» موصل در جریان است و یکی از فرماندهان داعش که مسئول محور حی‌العربیه بوده، کشته شده است.

پس از تصرف منطقه شنگال از سوی اعضای دولت اسلامی عراق و شام، بسیاری از ساکنان این شهر به کوه‌های اطراف پناه برده و بنابه گزارش شبکه‌های خبری کرد زبان، تا قبل از رسیدن کمک‌های غذایی به آن‌ها پانزده کودک بر اثر تشنگی و گرسنگی جان خود را از دست دادند.

هم‌چنین تصاویری که امروز در سایت‌های اینترنتی منتشر شد، حاکی از آن است که «داعش در برخی از روستاهای واقع در منطقه شنگال اقدام به بریدن سر، کشتن و به دارآویختن ساکنین این مناطق کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. keynoosh -kiaras
    1

    تشکر از اطلاع رسانی