Saturday, 18 July 2015
16 June 2021

«وحشت پراکنی اسلام‌گرایان در سنندج»

2014 August 08

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: زاگرس پست

 

اخیرا گروهی از اسلام‌گرایان تندرو در خیابان‌های شهر سنندج، با پرچم‌های سیاه و شمشیر و فریادهای «الله اکبر»، باعث ایجاد رعب وحشت در میان شهروندان شده‌اند. طبق گزارشات رسیده به زاگرس پست, آخرین مورد در انتهای خیابان فرح نزدیک بازار شهرداری (تاناکۆرا) که‌ قریب به‌ ۵ نفر شمشیر به‌ دست جلو چشم نیروهای امنیتی اقدام به‌ تهدید بازاریان و مشتریان آنها کرده‌ بودند و با فریادهای الله‌ اکبر نعره‌ زنان گفته اند: چه کسی جرات دارد بگوید مسلمان نیست یا نماز نمی خواند یا روزه‌ نمی گیرد.

sanandaj

گفته می شود,از سویی دیگر چندین روشنفکر لاییک و فعالین چپ نیز از سوی این عده‌ مورد تهدید قرار گرفته و همچنین در مساجد محله‌های حاشیه‌ شهر سنندج امامان جماعت بعد از نماز عشا در مورد جهاد و نفوذ کفردر کردستان موعضه کرده اند.

با توجه‌ به‌ اطلاعات بدست آمده, در هفته‌ های اخیر چندین جوان سلفی از شهرهای جوانرود،مریوان،موچش و سنندج به‌ کردستان عراق رفته‌اند تا به‌ داعش ملحق شوند. افکار عمومی مردم در سنندج به‌ شدت مخالف این گروهاست و از آنجایی که‌ اعتمادی به‌ جمهوری اسلامی برای مقابله‌ با این اشخاص تندرو ندارند از احزاب کردستان می خواهند با روشنگری و افشاگری در سایت ها و رسانه‌ ها مردم کردستان را از این پدیده‌ شوم نجات دهند و اگر نیاز باشد اقدامات جدیتری در پیش بگیرند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. علی
    1

    کار خود دولت است