Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
در خطبه‌های نماز جمعه تهران

«صدیقی تفکیک جنسیتی شهرداری را مهم‌تر از احداث تونل نیایش دانست»

2014 August 08

خبر / رادیو کوچه

 

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران را عملی مهم‌تر از احداث تونل نیایش و بوستان ولایت عنوان کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز جمعه هفدهم مرداد ماه، گزارش داده است، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به وضعیت فرهنگی و مسئله حجاب، عفاف و تکریم زنان کشور اظهار کرد: یکی از قدم‌های برجسته‌ای که شهردار تهران در این ایام انجام داد و مورد هجمه خارجی‌ها قرار گرفت و بعضی‌ها متاسفانه در داخل کشور نیز نپسندیدند را مهم‌تر از تونل نیایش و بوستان ولایت تلقی می‌کنم.

بنابه این گزارش وی همچنین افزوده است: بیست و چند سال از انقلاب اسلامی سپری شده است و قبل از این اقدام شهردار محترم تهران در دانشگاه علامه طباطبائی نیز این اتفاق افتاد و رییس دانشگاه متدین، مومن و آشنا به حوزه و دانشگاه این کار را کرد که متاسفانه در جریان جابجایی‌های دولت اولین کسی را که برداشتند رییس دانشگاه علامه بود.

sadighi

آقای صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر یک سال از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، گفت: این یک سال به معنای یک چهارم از یک دوره ریاست جمهوری است و وعده‌هایی که دولت در دوران انتخابات به مردم داده است هنوز محقق نشده و ما چشم به راه برآورده شدن این وعده‌ها هستیم.

پیش از این علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با حمایت از طرح تفکیک جنسیتی در شهردای تهران، از محمد باقر قالیباف شهردار تهران خواسته بود تحت تاثیر هجمه سنگینی که به این طرح شده است قرار نگیرد.

محمد باقر قالیباف، شهردار تهران نیز با اشاره به صحبت‌های مطرح شده درباره تفکیک جنسیتی در شهرداری گفته بود: ما غیرت دینی داریم، حرف ما این است که نباید اجازه دهیم یک خانم در طول زمان معاشرت بیشتری با نامحرمان داشته باشد تا با محرمان خود و شوهر و فرزندش، زیرا این موضوع کانون خانواده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد.

مطالب مرتبط

دفاع قالیباف از تفکیک‌ جنسیتی کارمندان شهرداری در محیط کار

مطهری از قالیباف خواست ثابت‌قدم باشید و طرح تفکیک جنسیتی را اجرا کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,