Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
هواپیمای منطقه‌ای چند منظوره

«پروژه ایرانوف ١۴٠»

2014 August 11

فرورتیش رضوانیه

 

هواپیمای «ایران ۱۴۰» در حقیقت‌‌ همان «Antonov An-۱۴۰» است که شرکت هواپیماسازی «موتور سیچ» اوکراین در ساخت آن به ایران کمک می‌کند.

این هواپیما یکی از محصولات شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (Iran Aircraft Manufacturing) محسوب می‌شود و تا سال ۱۳۸۸حدود ۱۶ فروند از آن در کارخانه هواپیماسازی اصفهان تولید شده است. همچنین شرکت اوکراینی «موتور سیچ» در‌‌ همان سال متعهد شده بود تا موتور ۱۰ فروند هواپیمای جدید را در اختیار ایران قرار دهد.

هزینه نگهداری ارزان، مصرف پایین سوخت، قابلیت فرود روی باند خاکی و عمر خدمتی ۵۰هزار ساعت (عمر تقویمی ۲۵سال)، از ویژگی‌های این هواپیمای منطقه‌ای چند منظوره عنوان شده بود. هواپیمای «Antonov An-۱۴۰» در سه مدل مسافربری با گنجایش ۵۲نفر، مسافری-ترابری و نظامی- ترابری تولید می‌شود و حداکثر سرعت آن نیز ۵۴۰کیلومتر در ساعت است.

شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) از سال ۷۲طراحی نخستین هواپیمای «ایران ۱۴۰» را با همکاری آنتونوف اوکراین آغاز کرد و از سال ۷۵ تولید رسمی آن اعلام شد. در آن زمان گفته می‌شد که نمونه تولید شده توسط هسا نسبت به مدل اوکراینی، از لحاظ موتور و تجهیزات پیشرفته‌تر است.

[youtube]http://youtu.be/n-GVuROUrek[/youtube]

بررسی پرونده این هواپیما در سال‌های اخیر منتشر شده، اثبات می‌کند که «ایران ۱۴۰» پروژه‌ای پر از حاشیه بوده است:

۲۷بهمن‌ماه ۱۳۸۷:

یک فروند هواپیمای «ایران ۱۴۰» حوالی فرودگاه شاهین‌شهر اصفهان سقوط کرد و همه ۵سرنشین آنجان باختند. این هواپیما به قصد آموزش از فرودگاه شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) برخاسته بود پس از چند مرتبه اجرای عملیات نشست و برخاست، در اثر اصابت به زمین دچار صدمه کلی شد که خلبان و کمک خلبان و همچنین ۳تن از پرسنل شرکت صنایع هسا جان خود را از دست دادند. در آن زمان شرکت بیمه ایران مبلغ ۱۰۰میلیارد ریال بابت خسارت بدنه و سرنشینان پرداخت کرد.

تیرماه ۱۳۸۸:

«کاپیتان خانلری»، رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری با ورود هواپیمای «ایران ۱۴۰» به ناوگان هوایی کشور مخالفت کرده بود و به همین دلیل گفته می‌شد که همین اتفاق یکی از دلایل برکناری او از سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری بوده است. کاپیتان خانلری معتقد بود که این نوع هواپیما نظامی محسوب می‌شود و از استاندارد‌های لازم ناوگان مسافربری هوایی برخوردار نیست.

آبان‌ماه ۱۳۸۹:

رئیس فراکسیون هوافضای مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم طبس، گفت که مشکلات پروازی هواپیمای «ایران ۱۴۰» حل شده و به زودی به خدمت ناوگان هوایی کشور در خواهد آمد. «محمدکریم عابدی»، با اشاره به اینکه قرار بود ۵۰فروند از این هواپیما در خطوط هوایی به کار گرفته شود اما به دلیل مشکلات پیش آمده فقط ۱۰تا ۱۲فروند از آن وارد ناوگان شد، تاکید کرد: «اعضای کمیسیون امنیت ملی به دلیل اطمینان‌بخشی به هموطنان، سفری از اصفهان به مشهد با این هواپیما انجام داد و اکنون نیز بسیاری از مسئولان پروازهای کاری خود را با این هواپیما انجام می‌دهند».

11

اسفندماه ۱۳۸۹:

«منوچهر منطقی»، ‌ مدیرعامل سازمان صنایع هوایی ایران از ایجاد زمینه مناسب برای صادرات هواپیمای «ایران ۱۴۰» خبر داد و تاکید کرد که این هواپیما در استان‌ها و مناطقی که راه‌های زمینی مناسبی ندارند، به کار گرفته می‌شود.

فروردین‌ماه ۱۳۹۰:

رسانه‌ها خبر دادند که هواپیمای «ایران ۱۴۰» می‌تواند بیش از ۴۰فرودگاه کشور که در روز، ماه و یا سال به دلیل عدم وجود هواپیما پرواز ندارند را فعال کند.

اسفندماه ۱۳۹۱:

«حمیدرضا پهلوانی»، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفته بود که چند کشور درخواست خرید هواپیمای «ایران ۱۴۰» را از ایران داشته‌اند.

آذرماه ۱۳۹۲:

«ایرج ابراهیمی»، رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران گفت شرکت‌های خصوصی ایرانی بسیاری از قطعات بیرون و داخل هواپیمای «ایران ۱۴۰» را می‌سازند که منسوجات ضد حریق داخل هواپیما و فوم‌های صندلی و بین جداره‌های هواپیما از آن جمله است.

۱۹مردادماه ۱۳۹۳:

یک فروند هواپیمای «ایران ۱۴۰» دقایقی پس از پرواز به دلیل نقص فنی دچار حادثه شد و سقوط کرد. در جریان این حادثه ۳۸سرنشین این هواپیما کشته شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , ,