Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
بيژن نامدار زنگنه

«از بین رفتن دو میلیارد و هفت‌صد میلیون دلار در بانک بابک زنجانی»

2014 August 12

خبر / رادیو کوچه

 

وزیر نفت دولت «حسن روحانی»، با انتقاد از سوءاستفاده از قدرت و رانت خواری در دولت قبلی، گفت بابک زنجانی با همکاری چند وزیر و رییس کل بانک مرکزی در دولت گذشته دو میلیارد و هفتصد میلیون دلار دریافت و به حساب بانک جعلی خود واریز کرده که در نهایت این پول از بین رفته است.

«ایرنا»خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی گزارش داده است، «بیژن نامدار زنگنه» که بامداد روز سه‌شنبه بیست و یکممرداد ماه در برنامه اقتصادی «پایش» در شبکه یک تلویزیون دولتی ایران صحبت می‌کرد، گفته است:«دو میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار در دولت قبل با امضای چند وزیر و رییس کل بانک مرکزی به حساب بانک جعلی بابک زنجانی در تاجیکستان واریز شد و کلن از بین رفت.»

بنابه گزارش این خبرگزاری، وزیر نفت ایران تصریح کرده است که دولت «محمود احمدی نژاد»  بیش از دو میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار با مصوبه کار گروه اقتصادی خود به «بابک زنجانی» داده بود.

1

«بابک زنجانی»، که خود را یک بسیجی اقتصادی می‌نامید، تاجر ایرانی است که، زمستان سال گذشته با حکم مقامات قضایی بازداشت شد. یکی از اتهام‌های اصلی وی پرداختن نکردن بدهی‌های خود به وزارت نفت عنوان شده است.

«بیژن نامدار زنگنه» همچنین در خصوص این بانک بابک زنجانی گفته است: نامبرده بانکی در تاجیکستان و سپس مالزی درست کرده بود که معلوم نشد چیست و چرا چنین ریسک بزرگی کرده‌اند.

وزیر نفت ایران در ادامه این مصاحبه با اشاره اینکه «عده ای همچون بابک زنجانی در دوره دولت گذشته، پول نفت و کشور را بردند و حاضر نیستند آن را پس بدهند»، به پرونده قضایی بابک زنجانی اشاره کرده و گفته است: میزان اموال بابک زنجانی بسیار کمتر از بدهی ۸هزار میلیارد تومانی است که او به دولت دارد.

به گفته وی، بخش عمده بدهی بابک زنجانی مربوط به« نفت خامی» است که به او داده بودند «تا آن را در خارج بفروشد اما هرگز پول آن به حساب دولت واریز نشده است.»

مطالب مرتبط

بابک زنجانی دو میلیارد دلار پول نفت را بازنگردانده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,