Saturday, 18 July 2015
19 June 2021

«رهبر داعش از عراق فرار کرد»

2014 August 14

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: ایلنا

«ابوبکر البغدادی» چند روز پیش از ترس بمباران مراکز داعش توسط هواپیماهای آمریکایی از شهر «موصل» به سوریه فرار کرده است.

یک مسول کرد اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» از ترس بمباران‌ هواپیماهای ارتش آمریکا از عراق فرار کرد.

albaghdadi

به گزارش «ایلنا» به نقل از «سومریه نیوز»، «سعید مموزینی» یکی از مسئولان حزب «دمکرات کردستان» گفت که البغدادی چند روز پیش از ترس بمباران مراکز داعش توسط هواپیماهای آمریکایی از شهر «موصل» در عراق به سوریه فرار کرد.

مموزینی افزود که رهبر داعش با همراهی ۳۰ خودروی نظامی از نوع «همر» از موصل فرار کرده و به سوریه رفت.

ابوبکر البغدادی، رهبر دولت اسلامی عراق و شام «داعش»، که اطلاعات کمی درباره او و محل استقرارش منتشر شده است، تصور می‌شود که متولد سال ۱۹۷۱در شهر سامرا در شمال بغداد باشد.

طبق گزارش‌ها، او در حوالی زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳از روحانیون مسجد شهر بوده است. برخی بر این باورند که او در زمان حکومت صدام حسین هم یک پیکارجوی جهادی بوده است. بعضی دیگر می‌گویند که او در خلال چهار سالی که در اردوگاه بوکا زندانی بود، به تندروی روی آورد. اردوگاه بوکا در جنوب عراق جایی بود که آمریکایی‌ها بسیاری از فرماندهان القاعده را در آنجا محبوس می‌کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,