Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
خبرهای ورزشی

«فرانک ریبری از تیم‌ملی فوتبال فرانسه خداحافظی کرد»

2014 August 15

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فرانک ریبری از تیم‌ملی فوتبال فرانسه خداحافظی کرد

«فرانک ریبری» ستاره ٣١ ساله بایرن‌مونیخ، خداحافظی خود را از تیم‌ملی فرانسه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از گل، این بازیکن ٣١ ساله بعد از اعلام بازنشستگی تاکید کرد این کار را برای باز شدن جا برای بازیکنان جوان‌تر انجام داده و اکنون فقط می‌خواهد روی بازی در بایرن‌مونیخ متمرکز شود.

ریبری که از سال ٢٠٠۶ میلادی با تیم‌ملی فرانسه به میدان رفت، هشتاد و دو بازی ملی را در کارنامه خود دارد، اما به دلیل مصدومیت جام‌جهانی ٢٠١۴ را از دست داد.

این ستاره فوتبال فرانسه احساس می‌کند زمان آن فرا رسیده که بازیکنان جوان‌تر توانایی‌های خود را نشان دهند.

frank

وی به نشریه کیکر گفته است: می‌خواهم زندگی خود را وقف خانواده‌ام کنم و روی بازی‌های بایرن تمرکز داشته باشم.

وی سیزده بازی برای تیم زیر ٢١ ساله‌های فرانسه انجام داده و دو گل به ثمر رسانده و هم‌چنین در هشتاد و دو بازی ملی برای تیم‌ملی فرانسه توانست شانزده گل به ثمر برساند.

از گل‌های مهم وی در عرصه ملی می‌توان به گل تساوی مقابل اسپانیا در جام‌جهانی ٢٠٠۶ که فرانسه توانست بازگشتی قابل توجه داشته باشد و ٣ – ١ اسپانیا را شکست دهد، اشاره کرد.

مایلی‌کهن و فریادشیران محکوم شدند

حکم بدوی پرونده شکایت «علی دایی» از «محمد مایلی‌کهن» و «نادر فریادشیران» صادر شده و دادگاه شعبه ١٠۵٧ دادسرای کارکنان دولت واقع در میدان ارگ در این خصوص تعیین‌ تکلیف کرده است.

به گزارش آفتاب، آقای «عسگری پیش‌بین» وکیل علی دایی در این پرونده با اعلام این خبر گفت: قاضی پرونده نظر نهایی خود را درخصوص شکایت علی دایی از محمد مایلی‌کهن و نادر فریادشیران اعلام کرد و رای به محکومیت متهمان در این پرونده داد.

dai

پیش‌بین افزود: البته بنده تا همین حد مجاز به گفتن هستم و این‌که رای دادگاه بدوی چه بوده در حیطه وظایف من نیست و منع قانونی دارد چون مایلی‌کهن و فریاد‌شیران حق دارند به فاصله ٢٠ روز از ابلاغ حکم دادگاه درخواست تجدیدنظر کنند تا رای دادگاه بدوی در یک شعبه دیگر مورد بررسی و اعمال‌نظر قرار بگیرد که رای دادگاه بعدی قطعی و لازم‌الاجرا خواهد بود.

بازگشت غریبانه جوانان ایرانی قهرمان جهان

تیم‌ملی کشتی آزاد جوانان با درخششی مثال‌زدنی توانست بعد از ۱۹ سال بر سکوی نخست جهان بایستد؛ اتفاقی که بر انتظار دیرینه کشتی پایه، پایان داد.

به گزارش مشرق، تیم‌ملی کشتی آزاد جوانان با درخششی مثال‌زدنی توانست بعد از ١٩ سال بر سکوی نخست جهان بایستد؛ اتفاقی که بر انتظار دیرینه کشتی پایه، پایان داد. این قهرمانی در حالی رقم خورد که ایران پدیده‌های زیادی به دنیای کشتی معرفی کرد؛ پدیده‌هایی که بعضن با نمایشی خارق‌العاده همه کارشناسان دنیا را شگفت‌زده کردند. همین درخشش باعث شد کادر فنی تیم‌های ملی از همین حالا مجاب شوند که آنها قهرمانان بی‌چون و چرای المپیک ١٠١۶ خواهند بود.

«طلایی»، قهرمان اسبق کشتی آزاد جهان که سابقه درخشانی در عمر قهرمانی خود دارد، تجربیات خود را در اختیار این تیم قرار داده تا برای نسل جوان این رشته پشتوانه‌سازی کند.

koshti

وی گفت: حق این بچه‌ها واقعن قهرمانی بود. تیم جوانان شش ماه پیاپی است که هم‌راه با تیم بزرگ‌سالان در اردوی مشترک است. هم‌کاری با تیم تاثیر بسزایی در سطح آمادگی جوانان داشت. «رسول خادم» در تمام این مدت هیچ فاصله‌ای بین بزرگ‌سالان و جوانان نگذاشته و از لحاظ فنی روی جوانان خیلی خوب برنامه‌ریزی کرده است. جوانان هیچ وقت رها نخواهند شد و پابه‌پای بزرگ‌سالان در اردوها حضور خواهند داشت.

قهرمانی ارزشمند آزادکاران جوان ایرانی در حالی بعد از گذشت سال‌ها خوشحالی زیادی را در ورزش به وجود آورد که واکنشی از سوی مسوولان وزارت ورزش و جوانان نداشت. در شرایطی که انتظار می‌رفت با توجه به افتخار مهمی که به دست آمده مسوولان وزارت ورزش خودشان را به فرودگاه امام‌خمینی برسانند و دست این جوانان را بفشارند. در عین ناباوری هیچ مسوولی از وزارت ورزش حاضر نبود تا ستاره‌های جوان کشتی، گرمای قهرمانی را اسیر سردی استقبال مسوولان کنند. طلایی در پاسخ به این سوال که آیا شاگردانتان از این اقدام مسوولان ناراحت نشدند، گفت: من به بچه‌ها گفتم شما مزد زحماتتان را روی تشک گرفتید. همین برایتان کافی است. این گلایه‌ها را باید مسوولان فدراسیون کشتی به وزارت‌خانه بکنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,